• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 18 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Dostaliście zaproszenie na pokaz? Nie dajcie się naciągnąć

18 października 2022, 14:00, ak
fot. Lubuska policja
Miejski rzecznik praw konsumentów ostrzega przed firmą, która organizuje pokaz we wtorek 18 października w jednej z restauracji w Gorzowie. Podczas takich spotkań często dochodzi do łamania przepisów prawa, zwłaszcza w przypadkach kiedy klientami są starsze osoby. Zdarza się, że wprowadzeni w błąd klienci decydują się na niepotrzebny i zbyt drogi zakup, a potem mają problemy ze zwrotem lub reklamacją.

W ostatnich dniach do mieszkańców Gorzowa dzwonią osoby, które zapraszają na pokaz garnków i udział w akcji reklamowej, a także po odbiór gwarantowanego prezentu. Spotkanie ma się odbyć we wtorkowe popołudnie 18 października w Restauracji Radosna w Gorzowie. - Dostałam telefon, że dostanę telewizor i mam się udać we wtorek do Radosnej na promocję - przyznaje Justyna, mieszkanka Gorzowa.

Jeżeli dostałeś/dostałaś takie zaproszenie, to pod żadnym pozorem nie skorzystaj z niego. Przed czym zresztą ostrzega miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie. - Przestrzegamy przed pokazami odbywającymi się na terenie miasta. Z przekazanych nam informacji, wynika że jedno ze spotkań ma odbyć się we wtorek 18 października w godzinach popołudniowych. Jeżeli wy lub wasi bliscy, podpiszcie umowę na pokazie, możecie od niej odstąpić w terminie 14 dni kalendarzowych - podkreśla Eugeniusz Kurzawski, miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie.

Podczas takich spotkań często dochodzi do łamania przepisów prawa, zwłaszcza w przypadkach kiedy klientami są starsze osoby. Zdarza się, że wprowadzeni w błąd klienci decydują się na niepotrzebny i zbyt drogi zakup, a potem mają problemy ze zwrotem lub reklamacją.

Ostrzeżenia przed tego typu pokazami można znaleźć również w Google w sekcji opinie restauracji Radosna. To tylko kilka opinii, które publicznie pojawiły się na profilu restauracji. - Sala jest wynajmowana na handel drogimi garnkami, czego ofiarami padają starsi, nieświadomi ludzie - pisze Agnieszka- Przestrzegam, nie chodźcie na te pokazy, bo stracicie ponad 10 tys. zł. Nie ma nic za darmo! - przestrzega Michał. - Wchodząc we współpracę z firmami, których działalność polega na naciąganiu starszych ludzi, sami bierzecie udział w tym procederze (i na nim zarabiacie). Te "firmy" korzystają z tego, że ich "pokazy" odbywają się w miejscach typu hotele i restauracje, które mają uwiarygadniać ich działalność. Jest to etycznie bardzo słabe - podkreśla Adam.

- Nie rozumiem zarzutów. Każdy gość jakichkolwiek wydarzeń to osoba z pewnością inteligentna i potrafiąca samodzielnie dokonywać wszelkich wyborów. Proszę więc nie obrażać jak Pan to ujął "starszych ludzi", bo od ich mądrości możemy się tylko uczyć - odpowiedział właściciel Restauracji Radosna na jeden z komentarzy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości