Wiadomości

Uważajcie na swoje pieniądze! Mieszkańcy osiedla Staszica ostrzegają

11 października 2022, 10:17
Zaniedbana kobieta przebywająca w okolicach sklepu Netto przy Matejki, która mieszka najprawdopodobniej w pobliskim Metalowcu próbuje ukraść pieniądze osobom, które wypłacają je z bankomatu. Jeżeli zobaczycie taką sytuację-natychmiast zadzwońcie na policję!

Różne były już sposoby kradzieży gotówki z bankomatu. Ci sprytniejsi doklejali specjalne listwy, które przechwytywały naszą gotówkę. Mniej inteligentni i pozbawieni jakichkolwiek hamulców czają się pod bankomatem i czekają na moment, aż bankomat wyda nam gotówkę. 

Właśnie taką sytuację w ostatnich dniach zauważyli mieszkańcy osiedla Staszica i ostrzegają innych na swojej grupie. Zdarzenia, które mają miejsce np. przy bankomacie pod Netto przy ulicy Matejki, nie można nazwać "zorganizowanymi", ale sprawa warta jest nagłośnienia, aby uczulić innych mieszkańców.

- Bądźcie czujni i miejcie oczy dookoła głowy! Miałam przed chwilą sytuację przy bankomacie przy Matejki przy Netto, że bezdomna kobieta (krótkie włosy) podchodzi w momencie wypłacania pieniędzy i ręką próbuje sięgać po pieniądze w momencie, kiedy bankomat wypłaca gotówkę. Nie jest jakaś agresywna i rzucająca się, ale musiałam pogonić i zwrócić uwagę - pisze na grupie Staszica Gorzów Wlkp. pani Alicja.

Takie zachowanie kobiety potwierdzają inny mieszkańcy osiedla, którzy również zauważyli bezdomną kobietę, przebywająca w okolicach sklepu Netto. - Ogólnie mam wrażenie, że ta kobieta jest też chora psychicznie, jakby do końca nie ogarniała, co robi. Nie zachowuje się jak typowy złodziej, który się zakrada, szybko zabiera pieniądze i ucieka. Ale trzeba na nią uważać - dodaje pani Alicja. 

Co robić w przypadku, gdy ktoś zakrada się w okolicach bankomatu, w którym dokonujemy wypłaty? Najlepiej wybrać inne urządzenie, w bardziej bezpiecznym miejscu. Mieszkańcy sugerują bankomat w pobliskiej Biedronce. Warto też zadzwonić na policję, aby ta przyjechała i sprawdziła podejrzane osoby kręcące się w okolicy sklepów. To skutecznie odstraszy potencjalnych złodziei. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości