• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Uważajcie na swoje pieniądze! Mieszkańcy osiedla Staszica ostrzegają

11 października 2022, 10:17
Zaniedbana kobieta przebywająca w okolicach sklepu Netto przy Matejki, która mieszka najprawdopodobniej w pobliskim Metalowcu próbuje ukraść pieniądze osobom, które wypłacają je z bankomatu. Jeżeli zobaczycie taką sytuację-natychmiast zadzwońcie na policję!

Różne były już sposoby kradzieży gotówki z bankomatu. Ci sprytniejsi doklejali specjalne listwy, które przechwytywały naszą gotówkę. Mniej inteligentni i pozbawieni jakichkolwiek hamulców czają się pod bankomatem i czekają na moment, aż bankomat wyda nam gotówkę. 

Właśnie taką sytuację w ostatnich dniach zauważyli mieszkańcy osiedla Staszica i ostrzegają innych na swojej grupie. Zdarzenia, które mają miejsce np. przy bankomacie pod Netto przy ulicy Matejki, nie można nazwać "zorganizowanymi", ale sprawa warta jest nagłośnienia, aby uczulić innych mieszkańców.

- Bądźcie czujni i miejcie oczy dookoła głowy! Miałam przed chwilą sytuację przy bankomacie przy Matejki przy Netto, że bezdomna kobieta (krótkie włosy) podchodzi w momencie wypłacania pieniędzy i ręką próbuje sięgać po pieniądze w momencie, kiedy bankomat wypłaca gotówkę. Nie jest jakaś agresywna i rzucająca się, ale musiałam pogonić i zwrócić uwagę - pisze na grupie Staszica Gorzów Wlkp. pani Alicja.

Takie zachowanie kobiety potwierdzają inny mieszkańcy osiedla, którzy również zauważyli bezdomną kobietę, przebywająca w okolicach sklepu Netto. - Ogólnie mam wrażenie, że ta kobieta jest też chora psychicznie, jakby do końca nie ogarniała, co robi. Nie zachowuje się jak typowy złodziej, który się zakrada, szybko zabiera pieniądze i ucieka. Ale trzeba na nią uważać - dodaje pani Alicja. 

Co robić w przypadku, gdy ktoś zakrada się w okolicach bankomatu, w którym dokonujemy wypłaty? Najlepiej wybrać inne urządzenie, w bardziej bezpiecznym miejscu. Mieszkańcy sugerują bankomat w pobliskiej Biedronce. Warto też zadzwonić na policję, aby ta przyjechała i sprawdziła podejrzane osoby kręcące się w okolicy sklepów. To skutecznie odstraszy potencjalnych złodziei. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości