• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Hurtowo wyrywali mosiężne płytki. Trzech gorzowian wpadło w ręce policji

7 października 2022, 13:30
foto: KMP w Gorzowie Wielkopolskim
Płyty, które padły łupem trzyosobowej szajki złodziei, były elementem dekoracji na ulicy Strzeleckiej w Gorzowie. Łącznie zniknęło 109 płytek. Straty oszacowano na 40 tysięcy złotych.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

To miał być zapewne łatwy zarobek. Złodzieje upatrzyli sobie mosiężne płytki, które znajdowały się wzdłuż ulicy Strzeleckiej w Gorzowie. Pierwsze zgłoszenie o kradzieży mosiężnych elementów dekoracyjnych wpłynęło do gorzowskiej policji 24 września. Na miejsce szybko skierowano patrol policji, jednak złodzieje zdążyli oddalić się z łupem w nieznanym kierunku. 

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

- Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że doszło do kradzieży ponad 100 płytek. Prawdopodobnie przez kilka dni podejrzani wracali w to samo miejsce i wyrywali mosiężne elementy. Policjanci wykonali oględziny, a sprawą zajęły się służby kryminalne komisariatu przy ulicy Zygalskiego - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Funkcjonariusze dzięki pracy operacyjnej wytypowali podejrzanych o tę kradzież. Kwestia czasu pozostawało ustalenie miejsca ich przebywania. Ostatecznie kryminalni zatrzymali w różnych częściach miasta trzech mężczyzn w wieku 32, 21 i 20 lat.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży 109 mosiężnych płytek dekoracyjnych na szkodę gorzowskiego Urzędu Miasta, Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia. Z przekazanych policjantom informacji wynika, że koszt odtworzenia płytek to ponad 40 tysięcy złotych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości