Wiadomości

Hurtowo wyrywali mosiężne płytki. Trzech gorzowian wpadło w ręce policji

7 października 2022, 13:30
foto: KMP w Gorzowie Wielkopolskim
Płyty, które padły łupem trzyosobowej szajki złodziei, były elementem dekoracji na ulicy Strzeleckiej w Gorzowie. Łącznie zniknęło 109 płytek. Straty oszacowano na 40 tysięcy złotych.

To miał być zapewne łatwy zarobek. Złodzieje upatrzyli sobie mosiężne płytki, które znajdowały się wzdłuż ulicy Strzeleckiej w Gorzowie. Pierwsze zgłoszenie o kradzieży mosiężnych elementów dekoracyjnych wpłynęło do gorzowskiej policji 24 września. Na miejsce szybko skierowano patrol policji, jednak złodzieje zdążyli oddalić się z łupem w nieznanym kierunku. 

- Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że doszło do kradzieży ponad 100 płytek. Prawdopodobnie przez kilka dni podejrzani wracali w to samo miejsce i wyrywali mosiężne elementy. Policjanci wykonali oględziny, a sprawą zajęły się służby kryminalne komisariatu przy ulicy Zygalskiego - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 

Funkcjonariusze dzięki pracy operacyjnej wytypowali podejrzanych o tę kradzież. Kwestia czasu pozostawało ustalenie miejsca ich przebywania. Ostatecznie kryminalni zatrzymali w różnych częściach miasta trzech mężczyzn w wieku 32, 21 i 20 lat.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży 109 mosiężnych płytek dekoracyjnych na szkodę gorzowskiego Urzędu Miasta, Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia. Z przekazanych policjantom informacji wynika, że koszt odtworzenia płytek to ponad 40 tysięcy złotych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości