• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Przyjdź i porozmawiaj o budowie północnej obwodnicy Gorzowa

3 października 2022, 10:16
fot. archiwum
We wtorek 4 października odbędzie się specjalne spotkanie informacyjne na temat budowy północnej obwodnicy Gorzowa. Władze miasta zachęcają mieszkańców do udziału w spotkaniu i zadawaniu pytań na temat inwestycji. Początek spotkania o godz. 17 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie.

O potrzebie budowy ul. Kamiennej i północnej obwodnicy Gorzowa mówił już były prezydent Tadeusz Jędrzejczak, natomiast prezydent Jacek Wójcicki wrócił do tego pomysłu w 2015 roku. Według założeń północna obwodnica Gorzowa ma przebiegać od ronda Barlineckiego, nową ul. Kamienną, która przetnie os. Piaski, przez tereny byłego poligonu aż do nowego ronda przy ul. Myśliborskiej.

W lipcu 2022 roku władze Gorzowa złożyły wniosek o dofinansowanie na kwotę 250 mln z rządowego funduszu Polski Ład. W ramach inwestycji ma zostać nie tylko wybudowana północna obwodnica Gorzowa, ale również mają powstać nowe, w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne przy ul. Mironickiej.

W związku z planowaną budową północnej obwodnicy Gorzowa pojawia się wiele pytań. Dlatego też władze Gorzowa postanowiły zorganizować specjalne spotkanie informacyjne na temat inwestycji. Zaplanowano je na wtorek 4 października na godz. 17 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie.

- Podczas spotkania zaprezentujemy m.in. założenia koncepcji programowo - przestrzennej dla całej obwodnicy, etapy realizacji inwestycji, program funkcjonalno - użytkowy dla I etapu inwestycji, planowany harmonogram prac, analizę wyników inwentaryzacji terenów zielonych. Podczas spotkania mieszkańcy będą mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat inwestycji – mówi Anna Pękalska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji.

Inwestycja pod nazwą „Budowa północnej obwodnicy Gorzowa - etap I” ma obejmować budowę nowego odcinka drogi od ronda Barlineckiego do nowo wybudowanego ronda na przedłużeniu ul. Kazimierza Wielkiego. Miasto chce na ten cel przeznaczyć 25 mln zł.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości