Wiadomości

Na Walczaka urosła góra śmieci [film]

19 września 2022, 08:44
fot. gorzowianin.com
W altanie śmietnikowej przy ul. Walczaka 18 D-H urosła góra śmieci. Jak się okazało, odpady nie były odbierane przez ostatni tydzień. Zwróciliśmy się z prośbą o wyjaśnienie sytuacji do firmy Inneko oraz ZCG MG6.

Od 1 września na terenie całego Gorzowa odbiorem śmieci zajmuje się firma Inneko. O ile wymiana pojemników na odpady i odbiór śmieci przez pierwsze dni przebiegał bez problemów, o tyle pojawiły się już pierwsze problemy.

Jak przyznają mieszkańcy bloków przy ul. Walczaka 18 D-H przez ostatni tydzień nikt nie odbierał odpadów, przez co zarówno w kubłach stojących na zewnątrz, jak i w altanie śmietnikowej, która jest zamykana na klucz urosła góra śmieci. Śmieci są wszędzie. Mieszkańcy podkreślają, że nigdy nie było tak źle.

- Jest tragedia. To nie jest wina mieszkańców, że nikt przez ostatnie dni nie jeździł i nie odbierał śmieci. Już dawno nie widziałam tutaj śmieciarki, jest po prostu olewka z ich strony – przyznaje Aneta, mieszkanka bloku. - Nie było mnie przez ostatnie trzy dni w domu, już przed wyjazdem widziałam, że śmieci wylewają się, że śmietników stojących na zewnątrz. Ale kiedy otworzyłam drzwi altany śmietnikowej byłam w szoku. Jest po prostu masakra, śmieci są wszędzie – opowiada Anna, mieszkanka bloku.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz i wyjaśnienie sytuacji zarówno do firmy Inneko, która odpowiada za odbiór śmieci, jak i do Związku Celowego Gmin MG6. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

AKTUALIZACJA

Po interwencji portalu gorzowianin.com na miejsce przyjechały dwie śmieciarki Inneko, które uprzątnęły cały śmieciowy bałagan w altanie. Czekamy na oficjalną odpowiedź w tej sprawie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości