• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Stadion gotowy na zawody. Oficjalne otwarcie w piątek

14 września 2022, 09:50
foto: Bartosz Nowosielski/źródło: UM Gorzowa
19 milionów złotych - to koszt budowy. 5,5 miliona - to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Nowy stadion lekkoatletyczny doczeka się oficjalnego otwarcia. Na 8-torowej bieżni lekkoatletycznej zmierzą się pierwsi sportowcy.

Budowa stadionu zakończyła się w czerwcu 2022 roku, a prace trwały półtora roku.  W ramach inwestycji powstała między innymi ośmiotorowa bieżnia lekkoatletyczna w całości pokryta poliuretanową nawierzchnią w kolorze niebieskim, a na środkowej płycie boiska pojawiła się nawierzchnia trawiasta. Jest także rów z wodą do biegu z przeszkodami, skocznia do skoku w dal i trójskoku, dwie rzutnie do rzutu oszczepem, dwie do pchnięcia kulą oraz rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką. Ponadto wybudowano trybuny, które pomieszczą blisko tysiąc widzów oraz zamontowano nowoczesne oświetlenie. 

To wszystko, razem z całą infrastrukturą techniczną do utrzymania stadionu i oświetleniem koniecznym do organizacji zawodów, kosztowało blisko 19 milionów złotych. 5,5 miliona na ten cel przekazało Ministerstwo Sportu, a Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego dofinansował inwestycję kwotą blisko dwóch milionów złotych.

Po oficjalnym otwarciu stadionu lekkoatletycznego z udziałem gości, o godzinie 11.00 rozpoczną się pierwsze na terenie obiektu zawody sportowe. To „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”, czyli rywalizacja sportowców do 12 lat, z całego województwa lubuskiego. Wydarzenie przygotowane i współorganizowane jest przez Lubuski Związek Lekkoatletyki. W zawodach, w pięciu konkurencjach, weźmie udział blisko pięciuset najmłodszych lubuskich sportowców. Zawody wyłonią najmłodszych mistrzów, którzy będą rywalizować później w zawodach ogólnopolskich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości