• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Ulica Warszawska wciąż zamknięta. Trwają prace porządkowe [film]

9 września 2022, 09:50
fot. Marcin Kluwak
Po czwartkowym oberwaniu chmury wciąż zamknięta jest ul. Warszawska na wysokości osiedla Cegielnia Park. Obecnie trwają tam prace porządkowe. Droga powinna być przejezdna jeszcze w piątek.

W czwartek 8 września przez Gorzów i okolice przeszła burza, której towarzyszył ulewny deszcz i grad. Nad miastem doszło do oberwania chmury i padł rekord opadów - spadło aż 120 litrów wody na 1 m.kw. Skutki burzy były naprawdę dramatyczne. Doszło m.in. do zarwania się skarpy przy rondzie Santockim czy podmycia torów kolejowych w Czechowie. Natomiast przy ul. Warszawskiej na wysokości osiedla Cegielnia Park utworzyło się jedno wielkie jezioro. Woda miała miejscami nawet 1,5 metra wysokości, przez co niektóre samochody były zalane praktycznie pod sam dach.

W piątek 9 września służby miejskie uwijają się, jak mogą, aby uporać się ze skutkami burzy. Ulica Warszawska na wysokości Cegielnia Park jest wciąż zamknięta. Trwają tam prace porządkowe. Na miejscu jest ciężki sprzęt, który usuwa błoto i piach z ulicy, pracują również zamiatarki firmy Inneko. Wszystko po to, aby móc jak najszybciej posprzątać drogę i móc ją otworzyć dla kierowców.

- Jeszcze dzisiaj jezdnia zostanie udostępniona dla kierowców. Natomiast w kolejnym etapie firma Inneko zajmie się sprzątaniem chodników. Ciągi piesze zostaną udostępnione częściowo, ponieważ w jednym miejscu doszło do zarwania chodnika i tutaj potrzebna będzie jego kompleksowa naprawa - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

AKTULIZACJA

godz. 15.50 - Ulica Warszawska została odblokowana.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Ulica Warszawska wciąż zamknięta. Trwają prace porządkowe

1/3 Ulica Warszawska wciąż zamknięta. Trwają prace porządkowe

2/3 Ulica Warszawska wciąż zamknięta. Trwają prace porządkowe

2/3 Ulica Warszawska wciąż zamknięta. Trwają prace porządkowe

3/3 Ulica Warszawska wciąż zamknięta. Trwają prace porządkowe

3/3 Ulica Warszawska wciąż zamknięta. Trwają prace porządkowe

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości