• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Ogromne szkody po oberwaniu chmury. W Wawrowie zapadła się droga [zdjęcia]

8 września 2022, 12:41
W czwartek nad Gorzowem i okolicznymi miejscowościami przeszła burza, której towarzyszyło oberwanie chmury. Ulewny deszcz sprawił, że zalane zostały ulice, piwnice i garaże. Rwąca woda podmyła tory kolejowe w Czechowie, a w Wawrowie zapadła się droga.

- W związku z dzisiejszą nawałnicą i ogromnymi szkodami spowodowanymi na drogach gminnych i powiatowych oraz budynkach komunalnych i prywatnych w Urzędzie Gminy Santok odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego z udziałem wójta Gminy Santok - Pawła Pisarka oraz starosty powiatu gorzowskiego Magdaleny Pędziwiatr. Właśnie trwa wizja lokalna zniszczeń. Straty są ogromne, największe w Wawrowie i Czechowie. Gminne i powiatowe służby robią wszystko, aby przywrócić przejezdność ciągów komunikacyjnych i usunąć dziesiątki ton piachu i zabezpieczyć powstałe w wyniku działania żywiołu dziury – informuje gmina Santok

Wskutek oberwania chmury i ogromnej ilości wody sprawiły, że podmyte zostały tory kolejowe w Czechowie, przez co został wstrzymany ruch pociągów. Natomiast w Wawrowie przy ul. Akacjowej zapadła się droga. Fragment drogi został po prostu zmyty i w ziemi utworzyła się ogromna wyrwa, która odsłoniła wszystko co znajdowało się pod ziemią. Dziura ma kilka metrów szerokości oraz kilka metrów głębokości.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości