• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Sadzonki lawendy i wrzosów rozchwytywane przez gorzowian. Utworzyła się długa kolejka [zdjęcia]

18 sierpnia 2022, 14:10
W czwartek 18 sierpnia w centrum Gorzowa odbyła się kolejna odsłona akcji "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". W jej ramach rozdawane były sadzonki m.in. lawendy czy wrzosów. Po raz kolejny, akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem gorzowian, ponieważ 20 minut przed rozpoczęciem rozdawania sadzonek, na chodniku utworzyła się naprawdę spora kolejka.

Akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów" jest realizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek 18 sierpnia na mieszkańców Gorzowa czekała druga odsłona rozdawania sadzonek roślin miododajnych w tym roku.

Tym razem akcja rozdawania sadzonek została zaplanowana na godz. 14 na przystanku "Arsenał" przy ul. Chrobrego w Gorzowie. Każdy, kto pojawił się na przystanku mógł otrzymać sadzonkę roślin miododajnych takich jak lawenda, perowskia łobodolistna, wrzośce i wrzosy specjalnych odmian.

Zgodnie z zapowiedziami, sadzonki miały być rozdawane od godz. 14, ale już 20 minut wcześniej na chodniku utworzyła się długa kolejka mieszkańców, która z każdą minutą robiła się coraz większa. O godz. 13.50 naliczyliśmy ponad 150 osób stojących w kolejce po darmowe sadzonki. Tak, że kolejka zaczęła już zakręcać na chodnik z stronę skrzyżowania z ul. Jagiełły.

Tym razem rozdawanie roślin miododajnych rozpoczęło się punktualnie o godz. 14, a nie tak jak w czerwcu kilkanaście minut szybciej o mieli mieli żal niektórzy mieszkańcy. Sadzonki podpobnie jak poprzednim razem były dosłownie rozchwytywane przez mieszkańców. Niektóe osoby brały nawet po dwie czy trzy sadzonki. Warto przypomnieć, że do rozdania jest łącznie 1 tys. sadzonek roślin miododajnych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości