• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Wielki remont ulicy Kosynierów Gdyńskich ruszy w 2023 roku

23 sierpnia 2022, 14:59
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już w 2023 roku ruszy długo wyczekiwany remont ulicy Kosynierów Gdyńskich. Przebudowany będzie odcinek od IV LO do budynku PWiK.

 

Aktualnie powstaje dokumentacja projektowa, która swoim zakresem obejmuje remont drogi od skrzyżowania z IV LO do budynku Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Cała inwestycja obejmie również przebudowę skrzyżowania ulic Słowiańskiej, Roosevelta, Żwirowej i Kosynierów Gdyńskich, natomiast przy obiekcie sportowym „Słowianka” w niedalekiej przyszłości powstanie rondo.

Remont ulicy Kosynierów Gdyńskich planowany jest w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową skrzyżowań w ul. Kos. Gdyńskich i ul. Słowiańskiej w Gorzowie Wlkp.” Inwestycja otrzymała wstępną promesę, w kwocie 30 mln złotych, z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

Zanim jednak rozpoczną się właściwe prace, spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie chce dokładnie przygotować się do tego remontu. Dlatego też zlecono wykonanie specjalnych odwiertów w konstrukcji jezdni. Dzięki temu szczegółowo rozpoznano istniejącą strukturę drogi, stanowiącą o możliwościach wzmocnienia konstrukcji jezdni w ul. Kosynierów Gdyńskich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości