• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Wypadek strażaków, którzy jechali do pożaru. Wóz przewrócił się na bok [film i zdjęcia]

17 sierpnia 2022, 10:29
fot. Marcin Kluwak
Do poważnego wypadku z udziałem strażaków z Gorzowa doszło na drodze z Bogdańca do Stanowic. Wóz z JRG2 w Gorzowie uległ wypadkowi, kiedy jechał do pożaru. Poszkodowani zostali strażacy jadący na akcję.

W środę 17 sierpnia dyżurny gorzowskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze magazynu w miejscowości Stanowice. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej, w tym strażaków z OSP Bogdaniec oraz JRG2 w Gorzowie.

W drodze na miejsce zdarzenia doszło do wypadku z udziałem pojazdu 302-25 z JRG2 w Gorzowie. Ciężki samochód ratownicz-gaśniczy przewrócił się na bok na drodze pomiędzy Bogdańcem, a Stanowicami.

- Według wstępnych ustaleń, samochód jadący z naprzeciwka ściął zakręt, kierujący wozem strażackim aby uniknąć czołowego zderzenia zjechał na prawo, gdzie złapał pobocze. Wskutek czego doszło do przewrócenia wozu gaśniczego. Pojazdem jechało pięciu strażaków. Jeden z nich został zabrany do szpitala, pozostali są opatrywani na miejscu – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni wewnętrzne dochodzenie Państwowej Straży Pożarnej, jak i policji. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

AKTUALIZACJA

godz. 12.10 - Do szpitala na badania zostało zabranych 5 strażaków, którzy jechali scanią do zdarzenia. Jeden ze strażaków uskarżał się na ból łopatki i żeber. Obecnie najważniejsze jest zdrowie naszych strażaków - podkreśla Krystian Kosela, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

W celu podniesienia ciężkiego wozu będzie potrzebny specjalistyczny dźwig, który przyjedzie na miejsce ze Świebodzina.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

1/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

2/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

2/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

3/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

3/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

4/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

4/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

5/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

5/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości