Wiadomości

Wypadek strażaków, którzy jechali do pożaru. Wóz przewrócił się na bok [film i zdjęcia]

17 sierpnia 2022, 10:29
fot. Marcin Kluwak
Do poważnego wypadku z udziałem strażaków z Gorzowa doszło na drodze z Bogdańca do Stanowic. Wóz z JRG2 w Gorzowie uległ wypadkowi, kiedy jechał do pożaru. Poszkodowani zostali strażacy jadący na akcję.

W środę 17 sierpnia dyżurny gorzowskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze magazynu w miejscowości Stanowice. Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej, w tym strażaków z OSP Bogdaniec oraz JRG2 w Gorzowie.

W drodze na miejsce zdarzenia doszło do wypadku z udziałem pojazdu 302-25 z JRG2 w Gorzowie. Ciężki samochód gaśniczy przewrócił się na bok na drodze pomiędzy Bogdańcem, a Stanowicami.

- Według wstępnych ustaleń, samochód jadący z naprzeciwka ściął zakręt, kierujący wozem strażackim aby uniknąć czołowego zderzenia zjechał na prawo, gdzie złapał pobocze. Wskutek czego doszło do przewrócenia wozu gaśniczego. Pojazdem jechało pięciu strażaków. Jeden z nich został zabrany do szpitala, pozostali są opatrywani na miejscu – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni wewnętrzne dochodzenie Państwowej Straży Pożarnej, jak i policji. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

AKTUALIZACJA

godz. 12.10 - Do szpitala na badania zostało zabranych 5 strażaków, którzy jechali scanią do zdarzenia. Jeden ze strażaków uskarżał się na ból łopatki i żeber. Obecnie najważniejsze jest zdrowie naszych strażaków - podkreśla Krystian Kosela, komendant Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

W celu podniesienia ciężkiego wozu będzie potrzebny specjalistyczny dźwig, który przyjedzie na miejsce ze Świebodzina.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

1/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

2/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

2/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

3/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

3/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

4/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

4/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

5/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

5/5 Wypadek wozu strażackiego z JRG2 w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości