• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Pijany kierowca potrącił pieszego i uderzył w budynek. Wszystko nagrały kamery [film]

17 sierpnia 2022, 10:00
fot. archiwum
Przy ul. Warszawskiej w Gorzowie w poniedziałkowy wieczór doszło do wypadku z udziałem pijanego kierowcy BMW. Kierujący BMW zanim uderzył w budynek, zahaczył jeszcze o pieszego idącego chodnikiem. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

W poniedziałkowy wieczór 15 sierpnia doszło do niebezpiecznego wypadku przy ul. Warszawskiej w Gorzowie o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Pijany kierowca BMW uderzył w mur budynku”. Kierujący samochodem BMW wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie następnie uderzył w mur budynku. Po drodze zahaczył jeszcze o pieszego idącego chodnikiem. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca BMW był pijany, miał w swoim organizmie 2,6 promila alkoholu.

Policja właśnie opublikowała nagranie z monitoringu miejskiego, które zarejestrowało całe zdarzenie. Jak się okazało, 44-latek kierujący BMW wyprzedzał na przejściu dla pieszych inny pojazd i w momencie, kiedy wjechał na torowisko tramwajowe, wpadł w poślizg, następnie zjechał na przeciwległy pas, gdzie chodnikiem szedł pieszy.

- BMW uderzyło w mur budynku. Siłą uderzenia auto obróciło się i zahaczyło o przechodzącego chodnikiem pieszego. Na całe szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń, trafił pod opiekę medyków. Z nagrania wynika, że zdarzenie to mogło zakończyć się ogromną tragedią – podkreśla Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do wytrzeźwienia. Usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Kierujący BMW uderzył w mur budynku na Warszawskiej

1/4 Kierujący BMW uderzył w mur budynku na Warszawskiej

2/4 Kierujący BMW uderzył w mur budynku na Warszawskiej

2/4 Kierujący BMW uderzył w mur budynku na Warszawskiej

3/4 Kierujący BMW uderzył w mur budynku na Warszawskiej

3/4 Kierujący BMW uderzył w mur budynku na Warszawskiej

4/4 Kierujący BMW uderzył w mur budynku na Warszawskiej

4/4 Kierujący BMW uderzył w mur budynku na Warszawskiej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości