Wiadomości

Gorzów: W seacie przewozili 200 kg nielegalnego tytoniu

11 sierpnia 2022, 11:54
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa zatrzymali w centrum miasta seata, który w bagażniku auta przewoził 200 kg nielegalnego tytoniu. Kolejne 300 sztang papierosów bez znaków skarbowych akcyzy policjanci znaleźli w mieszkaniu jednego z mężczyzn podróżujących seatem. Funkcjonariusze zatrzymali 45 i 59-latka. Grozi im do 5 lat więzienia.

W środę 10 sierpnia o godz. 1.30 w nocy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie przy wsparciu gorzowskiej drogówki zatrzymali przy ul. Łokietka do kontroli osobowego seata.

- W samochodzie podróżowało dwóch mężczyzn w wieku 45 oraz 59-lat. Podczas przeszukania okazało się, że wcześniejsze przypuszczenia policjantów są bardzo precyzyjne. W bagażniku mężczyźni przewozili 10 worków, w których łącznie znajdowało się 200 kg nielegalnego tytoniu. Dalsze czynności w tej sprawie, m.in. przeszukanie mieszkania jednego z nich, pozwoliło na odnalezienie niemal 300 sztang papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Łącznie wartość uszczupleń podatkowych oszacowano na blisko 230 tysięcy złotych. Zabezpieczono pieniądze w kwocie blisko 17 tysięcy złotych – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

45 i 59-latek odpowiedzą za złamanie przepisów kodeksu karnego skarbowego. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysokie kary finansowe.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości