Wiadomości

Przyczepa ze zbożem wbiła się w dom. W środku była kobieta z dzieckiem [zdjęcia]

10 sierpnia 2022, 11:47
fot. OSP Lipki Wielkie
Do niebezpiecznego wypadku doszło we wtorkowy poranek w Jastrzębniku. Kierowca ciągnika rolniczego jechał przez miejscowość z przyczepą wypełnioną zbożem. W pewnym momencie przyczepa odpięła się od ciągnika i uderzyła w budynek mieszkalny. W środku znajdowała się kobieta z dzieckiem. Okazało się, że kierowca ciągnika ma zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

We wtorek 9 sierpnia o godz. 10.21 dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku w miejscowości Jastrzębnik. Jak wynikało ze zgłoszenia, w budynek mieszkalny uderzyła przyczepa ze zbożem. Na miejsce została wysłana policja, straż pożarna i pogotowie.

- Kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą na której znajdowało się zboże jechał drogą wojewódzką nr 158 w kierunku miejscowości Goszczanowo. W pewnym momencie, z niewyjaśnionych przyczyn, przyczepa odpięła się od ciągnika i uderzyła w budynek mieszkalny. W momencie wypadku w domu znajdowała się kobieta z 1,5 rocznym dzieckiem – opowiada Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Siła uderzenia była tak duża, że przyczepa ze zbożem przebiła mur i zatrzymała się w domowej kuchni. Kobieta z 1,5 rocznym dzieckiem, która przebywała w domu została zabrana do szpitala na badania. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

- Wobec kierowcy ciągnika rolniczego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę ciągnika, chociaż ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi – mówi Ziętek.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/3 Przyczepa rolnicza wbiła się w dom w Jastrzębniku

1/3 Przyczepa rolnicza wbiła się w dom w Jastrzębniku

2/3 Przyczepa rolnicza wbiła się w dom w Jastrzębniku

2/3 Przyczepa rolnicza wbiła się w dom w Jastrzębniku

3/3 Przyczepa rolnicza wbiła się w dom w Jastrzębniku

3/3 Przyczepa rolnicza wbiła się w dom w Jastrzębniku

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości