Wiadomości

Zakaz kąpieli w podgorzowskim Karninie

6 sierpnia 2022, 14:52
fot. archiwum
Zła wiadomość dla mieszkańców gminy Deszczno i Gorzowa, którzy korzystają z kąpieliska nad jeziorem w Karninie. Z powodu zakwitu sinic, do odwołania obowiązuje zakaz kąpieli.

Latem plaża nad jeziorem w Karninie jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okolicy Gorzowa. To efekt inwestycji, którą przeprowadziła gmina Deszczno za kwotę blisko 3,5 mln zł w ramach której została wybudowana nowa plaża wraz z nowym pomostem, placem zabaw, siłownią, wiatami do grillowania oraz łazienkami i prysznicami. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie to miejsce na letni odpoczynek. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone i w godz. 10-18 nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w jeziorze czuwa ratownik.

Niestety mamy złą wiadomość dla osób, które lubią spędzać czas nad jeziorem w Karninie. Z powodu zakwitu sinic na kąpielisku w Karninie obowiązuje zakaz kąpieli do odwołania. Taką decyzję wydał Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie.

- Woda w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli w Karninie, gmina Deszczno nie jest przydatna do kąpieli z powodu zakwitu sinic. Komunikat obowiązuje do odwołania. Korzystanie z kąpieli w wodzie, w której wystąpiły zakwity sinic może powodować podrażnienia skóry oraz dolegliwości ze strony układu oddechowego i pokarmowego - czytamy w komunikacie sanepidu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości