• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zakaz kąpieli w podgorzowskim Karninie

6 sierpnia 2022, 14:52
fot. archiwum
Zła wiadomość dla mieszkańców gminy Deszczno i Gorzowa, którzy korzystają z kąpieliska nad jeziorem w Karninie. Z powodu zakwitu sinic, do odwołania obowiązuje zakaz kąpieli.

Latem plaża nad jeziorem w Karninie jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okolicy Gorzowa. To efekt inwestycji, którą przeprowadziła gmina Deszczno za kwotę blisko 3,5 mln zł w ramach której została wybudowana nowa plaża wraz z nowym pomostem, placem zabaw, siłownią, wiatami do grillowania oraz łazienkami i prysznicami. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie to miejsce na letni odpoczynek. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone i w godz. 10-18 nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w jeziorze czuwa ratownik.

Niestety mamy złą wiadomość dla osób, które lubią spędzać czas nad jeziorem w Karninie. Z powodu zakwitu sinic na kąpielisku w Karninie obowiązuje zakaz kąpieli do odwołania. Taką decyzję wydał Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie.

- Woda w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli w Karninie, gmina Deszczno nie jest przydatna do kąpieli z powodu zakwitu sinic. Komunikat obowiązuje do odwołania. Korzystanie z kąpieli w wodzie, w której wystąpiły zakwity sinic może powodować podrażnienia skóry oraz dolegliwości ze strony układu oddechowego i pokarmowego - czytamy w komunikacie sanepidu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości