Wiadomości

Przyjeżdża turysta do Gorzowa: Co by tu zobaczyć?

6 sierpnia 2022, 14:31
fot. archiwum
Czy turyści przyjeżdżający do Gorzowa, mają co tutaj zobaczyć? Co jakiś czas na grupach w Gorzowie pojawiają się pytania od osób z innych miast, które chcą odwiedzić. Co polecają gorzowianie przyjezdnym?

- Przyjeżdżam na weekend do Gorzowa z Wrocławia z 9-letnim synem i chcielibyśmy ciekawie spędzić czas. Polecicie Wasze ulubione miejsca i atrakcje w mieście i okolicach - takie pytanie na grupie Gorzów Wielkopolski na FB zadał jeden z jej członków - Pan Jakub. Odpowiedzi było mnóstwo, pod postem wypowiedziało się ponad 60 osób. 

Okazuje się, że miasto samo w sobie niestety nie oferuje zbyt wiele. Wśród najczęściej powtarzających się odpowiedzi znalazły się: Muzeum Lubuskie, Spichlerz, Park Wiosny Ludów, Park Kopernika, Kozacza Góra, Papugarnia i Fun Jump, Park Linowy w Parku Słowiańskim oraz… bulwar w piątek. 

To wszystko, jeśli chodzi o samo miasto. Sporo było natomiast atrakcji wokół samego Gorzowa. Internauci wymieniali: Park Dinozaurów w Nowinach, Zoo w Wawrowie, Jezioro w Lubniewicach, Zalew Karnin, Owczogród, Park Dinozaurów, Alpaki Karsko, Ranczo Wesoła Stodoła, bunkry w Międzyrzeczu, Jezioro w Lubniewicach, Ścieżka Edukacyjna Dobra, Park Narodowy Ujście Warty i  Spływy Kajakowe w Skwierzynie. 60 kilometrów od Gorzowa znajduje się też Majaland. 

Jak widać i jak wskazują sami gorzowianie, ilość atrakcji w mieście możemy policzyć na palcach jednej ręki. Dwa muzea, kilka parków, park trampolin, basen na Słowiance oraz dwa puby w bulwarze. Niewiele, jak na jedną ze stolic województwa lubuskiego…

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości