• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Przyjeżdża turysta do Gorzowa: Co by tu zobaczyć?

6 sierpnia 2022, 14:31
fot. archiwum
Czy turyści przyjeżdżający do Gorzowa, mają co tutaj zobaczyć? Co jakiś czas na grupach w Gorzowie pojawiają się pytania od osób z innych miast, które chcą odwiedzić. Co polecają gorzowianie przyjezdnym?

- Przyjeżdżam na weekend do Gorzowa z Wrocławia z 9-letnim synem i chcielibyśmy ciekawie spędzić czas. Polecicie Wasze ulubione miejsca i atrakcje w mieście i okolicach - takie pytanie na grupie Gorzów Wielkopolski na FB zadał jeden z jej członków - Pan Jakub. Odpowiedzi było mnóstwo, pod postem wypowiedziało się ponad 60 osób. 

Okazuje się, że miasto samo w sobie niestety nie oferuje zbyt wiele. Wśród najczęściej powtarzających się odpowiedzi znalazły się: Muzeum Lubuskie, Spichlerz, Park Wiosny Ludów, Park Kopernika, Kozacza Góra, Papugarnia i Fun Jump, Park Linowy w Parku Słowiańskim oraz… bulwar w piątek. 

To wszystko, jeśli chodzi o samo miasto. Sporo było natomiast atrakcji wokół samego Gorzowa. Internauci wymieniali: Park Dinozaurów w Nowinach, Zoo w Wawrowie, Jezioro w Lubniewicach, Zalew Karnin, Owczogród, Park Dinozaurów, Alpaki Karsko, Ranczo Wesoła Stodoła, bunkry w Międzyrzeczu, Jezioro w Lubniewicach, Ścieżka Edukacyjna Dobra, Park Narodowy Ujście Warty i  Spływy Kajakowe w Skwierzynie. 60 kilometrów od Gorzowa znajduje się też Majaland. 

Jak widać i jak wskazują sami gorzowianie, ilość atrakcji w mieście możemy policzyć na palcach jednej ręki. Dwa muzea, kilka parków, park trampolin, basen na Słowiance oraz dwa puby w bulwarze. Niewiele, jak na jedną ze stolic województwa lubuskiego…

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości