Wiadomości

Alert RCB: Uwaga na burze z gradem

5 sierpnia 2022, 15:37
fot. Paweł Wierzbicki
W piątkowy wieczór oraz w sobotę w nocy na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 90 km/h oraz opadami gradu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

W piątek 5 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem, które w piątkowy wieczór oraz w sobotę w nocy mogą pojawić się na terenie Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, międzyrzeckiego czy słubickiego.

Jak wynika z prognozy, burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie nawet od 30 do 40 litrów na 1 m.kw. oraz porywy wiatru, które wyniosą nawet do 90 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21 w piątek 5 sierpnia do godz. 4 rano sobotę 6 sierpnia.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W piątkowe popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Wieczorem i w nocy (5/6.08) możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru. Zabezpiecz rzeczy, które możne porwać wiatr”.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości