• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Alert RCB: Uwaga na burze z gradem

5 sierpnia 2022, 15:37
fot. Paweł Wierzbicki
W piątkowy wieczór oraz w sobotę w nocy na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 90 km/h oraz opadami gradu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

W piątek 5 sierpnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem, które w piątkowy wieczór oraz w sobotę w nocy mogą pojawić się na terenie Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, sulęcińskiego, międzyrzeckiego czy słubickiego.

Jak wynika z prognozy, burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie nawet od 30 do 40 litrów na 1 m.kw. oraz porywy wiatru, które wyniosą nawet do 90 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 21 w piątek 5 sierpnia do godz. 4 rano sobotę 6 sierpnia.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W piątkowe popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Wieczorem i w nocy (5/6.08) możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru. Zabezpiecz rzeczy, które możne porwać wiatr”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości