• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Ogromny pożar zboża koło Barlinka. Dym widać nawet z Gorzowa

3 sierpnia 2022, 13:15
fot. czytelnicy
W środowe południe doszło do ogromnego pożaru zboża na pniu w miejscowości Płonno koło Barlinka. Z ogniem walczą nie tylko strażacy z województwa zachodniopomorskiego, ale również z lubuskiego. Na miejsce zostały wysłane również dwa zastępy straży pożarnej z Gorzowa.

W środę 3 sierpnia po godz. 12 do redakcji portalu gorzowianin.com zaczęli zgłaszać się czytelnicy, którzy wskazywali, że gdzieś pod Gorzowem jest duży pożar, ponieważ z mieszkań na os. Górczyn było widać słup czarnego dymu.

- Jakiś duży pożar jest pod Gorzowem, gdzieś na północ, północny wschód. Zdjęcia nie oddają tego, co widać gołym okiem - napisał czytelnik Tadeusz. - Jakiś duży pożar jest w okolicy. Wydaje mi się, że pomiędzy Wojcieszycami, a Kłodawą. Zdjęcie zostało zrobione z balkonu na Czartoryskiego – napisał z kolei czytelnik Mateusz. - Czy wiadomo co to się pali za Gorzowem? Widać duży unaszacy się dym z Kłodawy i okolic - pyta się z kolei czytelnik Marcin.

Postanowiliśmy to sprawdzić, jednak gorzowscy strażacy nie mieli żadnego zgłoszenia dotyczącego pożaru w okolicach Gorzowa. Okazało się, że do ogromnego pożaru doszło w miejscowości Płonno koło Barlinka, która leży od Gorzowa w odległości 37 km, natomiast w linii prostej jest to ponad 20 km.

Doszło tam do pożaru zboża na pniu. Pożar jest ogromny, a na miejsce są wzywane kolejne zastępy straży pożarnej, nie tylko z województwa zachodniopomorskiego, ale również z województwa lubuskiego. O godz. 12.53 na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej z powiatu gorzowskiego.

- Obecnie na miejscu pracuje ponad 20 zastępów straży pożarnej z województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego. Dosyłane są kolejne zastępy, ponieważ ogień się rozprzestrzenia. Do akcji zadysponowano również samoloty gaśnicze. Na ten moment pożar objął powierzchnię 10 hektarów. Pali się już nie tylko zboże i ściernisko, ale również las - mówi dyżurny WSKR w Szczecinie.

AKTUALIZACJA

godz. 14.45 – Pożar cały czas się rozprzestrzenia. Obecnie zajmuje powierzchnię blisko 30 hektarów. Na miejsce działań dosyłane są kolejne zastępy straży pożarnej. - Z województwa lubuskiego do działań gaśniczych zostało zadysponowanych łącznie 9 zastępów straży pożarnej, w tym 2 cysterny. Z Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie wyjechała grupa operatorów z dronami do monitorowania pożaru z powietrza – komentuje Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości