• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Do sądu wraca sprawa śmiertelnego pobicia mieszkańca Gorzowa

27 lipca 2022, 14:03
fot. archiwum
We wrześniu w Sądzie Okręgowym w Gorzowie rozpocznie się ponowny proces w sprawie Jurija K., który jest oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym mieszkańca Gorzowa. Wcześniej sąd uznał mężczyznę za winnego i wymierzył mu karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak Sąd Apelacyjny w Szczecinie skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

W lipcu 2020 roku w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego pobicia 41-letniego mieszkańca Gorzowa przed sklepem z alkoholem przy ul. Sikorskiego o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Wyrok za śmiertelne pobicie mieszkańca Gorzowa pod sklepem z alkoholem”.

Chodzi o sprawę w której na ławie oskarżonych zasiadało trzech obywateli Ukrainy - Jurij K., Oleksandr K. oraz Denis H. Mężczyźni byli oskarżeni o udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, wskutek której zmarł 41-letni mieszkaniec Gorzowa. Z kolei sam Jurij K. miał zarzut użycia niebezpiecznego narzędzia w bójce ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyznom groziło za to do 10 lat więzienia. Wszyscy trzej obywatele Ukrainy przyznawali się do udziału w bójce, ale nie do spowodowania śmierci Floriana S. Prokurator wnioskował o wymierzenie kary 5 lat więzienia dla każdego z mężczyzn. Z kolei obrońcy apelowali o wymierzenie kary za sam udział w bójce, za co grozi do 3 lat więzienia.

Dlaczego w ogóle doszło do bójki? Oleksandr został wcześniej pobity przez mężczyzn pod sklepem przy ul. Sikorskiego, natomiast Jurij chciał dokonać odwetu za pobicie brata. Jak tłumaczył sędzia, był to nieszczęśliwy wypadek, ponieważ gdyby Florian S. podczas upadku nie uderzył głową w kwietnik, wówczas nie doszłoby do zgonu. Natomiast na nagraniach z monitoringu było widać, jak wcześniej kilka osób trzymało Oleksandra i go biło, wśród nich był m.in. Florian S. O kulisach tego zdarzenia przeczytasz TUTAJ.

Sąd uznał, że Oleksandr K. oraz Denis H. są winni udziału w pobiciu i wymierzył im karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Natomiast w przypadku Jurija K. uznał, że jest winny pobicia ze skutkiem śmiertelnym i wymierzył karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Wszyscy trzej mężczyźni odwołali się od wyroku. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, który podtrzymał karę wobec Oleksandra K. i Denisa H. - Natomiast w przypadku Jurija K. sąd uchylił wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia – komentuje Lidia Wieliczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Tym samym we wrześniu odbędzie się ponowna rozprawa w Sądzie Okręgowym w Gorzowie w sprawie Jurija K., który jest oskarżony o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości