• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Sportowcy jeszcze poczekają na nowe zaplecze

1 sierpnia 2022, 09:49
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Przy nowym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie ma zostać docelowo wybudowane nowoczesne zaplecze dla sportowców. Niestety spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła właśnie przetarg, ponieważ najtańsza oferta przekraczała założony budżet.

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego w Gorzowie cieszy oczy mieszkańców i sportowców. Inwestycja została zrealizowana przez firmę Tamex Obiekty Sportowe za kwotę 17 mln 849 tys. zł. Na nowym obiekcie jeszcze podczas wakacji ma się odbyć ogólnopolski mityng lekkoatletyczny, natomiast w 2023 roku Gorzów zostanie gospodarzem 99. edycji mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Dlatego tak ważne jest zaplecze zaplecza socjalno-szatniowe dla sportowców, którzy będą korzystać ze stadionu.

W związku z tym spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie szukała firmy, która zajmie się budową budynku zaplecza sanitarno-administracyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami zagospodarowania terenu w systemie zaprojektuj i wybuduj w ramach zadania: „Modernizacja obiektu sportowego – stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego”. Więcej na temat inwestycji pisaliśmy w artykule "Nowoczesny stadion lekkoatletyczny już jest. Teraz czas na zaplecze dla sportowców".

Natomiast do przetargu wpłynęły dwie oferty, które znacznie przekraczały założony budżet. Jak czytamy w dokumentach postępowania, spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie przeznaczyła na inwestycję 6 mln zł. Natomiast do przetargu zgłosiła się firma Gotech z Gorzowa, która zaoferowała 17 mln 501 tys. 121,69 zł oraz firma Kapibara z Knurowa, która zaoferowała 19 mln 448 tys. 320,12 zł.

Po miesiącu analiz, Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie zrobiła to, czego można było się spodziewać – unieważniła przetarg. Wszystko przez to, że najtańsza oferta przekraczała założony budżet.

- Na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.), działając z upoważnienia zamawiającego unieważniam postępowanie pn.: „Budowa budynku zaplecza sanitarno – administracyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami zagospodarowania terenu w systemie zaprojektuj wybuduj w ramach zadania: „Modernizacja obiektu sportowego – stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego”, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości