• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Dzieci zniszczyły ogrodzenie szkolnego boiska

20 lipca 2022, 15:20
fot. Klub Przyjaciół Osiedla Staszica
Na os. Staszica w Gorzowie doszło do zniszczenia ogrodzenia szkolnego boiska przy ul. Dunikowskiego. Na nagraniu z monitoringu widać, jak pięciu chłopców próbuje się dostać na teren boiska i jeden z nich niszczy siatkę. Sprawa została zgłoszona na policję.

Klub Przyjaciół Osiedla Staszica poinformował o tym, że zostało zniszczone ogrodzenie boiska szkolnego należącego do Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1 przy oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących ul. Dunikowskiego 5. - Dewastacja na boisku ZKS nr 1- ZSO nr 16. Sprawa zgłoszona na policję. Oczywiście nikt nie zabrania korzystać z obiektu, ale pilnujmy nasze dzieci/młodzież. Nie zamieszczamy zdjęcia twarzy, ale prosimy o reakcję rodziców. Niech dzieci korzystają z wejść i wyjść, a nie niszczą ogrodzenie – czytamy we wpisie Klub Przyjaciół Osiedla Staszica.

Jak się okazuje, do zdarzenia doszło we wtorek 19 lipca po godz. 18, a całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na nagraniu widać, jak pięciu chłopców próbuje wejść na teren boiska. Kiedy jest to niemożliwe, jeden z chłopców niszczy siatkę, natomiast reszta stoi i się patrzy. Następnie, kiedy w ogrodzeniu jest już wielka dziura, dzieci wchodzą na teren boiska.

Niestety to nie pierwszy raz, kiedy ogrodzenie boiska zostało zniszczone. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu. Wówczas koszt elementów ogrodzenia wraz z montażem kosztował 3 tys. 40,29 zł i ten wydatek pokryła dyrekcja Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1.

- To boisko było zrobione przez Urząd Miasta Gorzowa. Niestety długo nie było czekać na akty dewastacji. Dlatego dyrekcja szkoły zdecydowała, żeby nie zamykać boiska. Wymontowane zostały zamki i klamki od bramek wejściowych, które zostały pootwierane na oścież, aby dzieci i młodzież mogła korzystać swobodnie z boiska bez względu na dzień tygodnia czy porę dnia. To niestety zaczęli wyrywać przęsła z ogrodzenia – opowiada z kobiet pracujących w Zespole Kształcenia Specjalnego nr 1 przy ul. Dunikowskiego.

Policja przyjęła zawiadomienie w tej sprawie pod kątem zniszczenia mienia. Mieszkańcy os. Staszica są zszokowani zachowaniem dzieci. - W głowie mi się to nie mieści, że dzieci dopuściły się takiej dewastacji. Rodzice powinni tutaj stanowczo zareagować – podkreśla pani Maria, pobliskiego bloku.

Niestety to nie pierwsze tego typu zdarzenie, gdzie dzieci dokonują aktów wandalizmu. W tym tygodniu kilku chłopców wtargnęło na boisko Zespołu Szkół Specjalnych nr 14 przy ul. Mościckiego w Gorzowie i pobagrazło sprayem murek. Całe zdarzenie, jak chłopcy niszczą murek również zostało nagrane przez monitoring. Szkoła opublikowała wizerunki dzieci, licząc na to, że młodzi wandale zgłoszą się do dyrekcji wraz ze swoimi rodzicami, aby naprawić szkodę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości