Wiadomości

Atrakcyjne działki inwestycyjne w Gorzowie znów do wzięcia

1 lutego 2023, 09:30, red
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa po raz kolejny wystawiły na sprzedaż trzy działki inwestycyjne - przy ul. Jedwabniczej, Odlewników i Żelaznej. Ceny wywoławcze wszystkich działek zostały obniżone. Najbardziej atrakcyjny teren, to ten przy ul. Jedwabniczej. Jest przeznaczony m.in. pod budowę obiektów handlu wielkopowierzchniowego. Przetarg odbędzie się w kwietniu 2023 roku.

Budżet Gorzowa może dostać duży zastrzyk gotówki w wysokości 9 mln zł, jeżeli uda się sprzedać tereny inwestycyjne w mieście. Chodzi o działki przy Jedwabniczej, Odlewników i Żelaznej, które po raz kolejny zostały wystawione na sprzedaż. W poprzednim przetargu, który odbył się 12 stycznia 2023 roku nie udało się sprzedać terenów, teraz ceny działek zostały obniżone.

Najbardziej atrakcyjną i największą działką jest ta przy ul. Jedwabniczej o powierzchni 40 tys. m.kw. Cena wywoławcza wynosi obecnie 6 mln 500 tys. zł. Nieruchomość jest przeznaczona pod usługi komercyjne, w tym obiekty usługowe handlu wielkopowierzchniowego, obiekty produkcyjne, składy i magazyny. Firma, która będzie chciała kupić działkę będzie musiała wpłacić wadium w wysokości 1 mln 300 tys. zł. Będzie to trzecia próba sprzedaży działki.

Po raz trzeci miasto będzie też próbowało sprzedać działkę o powierzchni 22 tys. m.kw. przy ul. Odlewników, która zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczona pod zabudowę przemysłową, usługową i składy. Cena wywoławcza to 1 mln 500 tys. zł. Natomiast firma, która będzie chciała kupić działkę będzie musiała wpłacić wadium w wysokości 300 tys. zł.

Z kolei działka przy ul. Żelaznej o powierzchni 4 tys. m.kw. jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe - jednorodzinne i wielorodzinne. Cena wywoławcza to 1 mln zł. Będzie to piąty przetarg na sprzedaż działki - jak czytamy w dokumentach przetargowych, zagospodarowanie nieruchomości jest utrudnione ze względu na zróżnicowaną konfigurację ternu. Wadium wynosi 200 tys. zł.

Przetarg zaplanowano na 7 kwietnia 2023 roku na godz. 10 w siedzibie Urzędu Miasta Gorzowa przy ul. Sikorskiego. Natomiast wadium należy wpłacić najpóźniej do 30 marca 2023 roku.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości