• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Fuszerka w parku Róż. Wykonawca zabiera się za przebudowę schodów

17 czerwca 2022, 09:01
fot. Anna Kluwak
W parku Wiosny Ludów, czyli w popularnym parku Róż w Gorzowie rozpoczęła się naprawa kolejnych usterek, które wykryto podczas prowadzonej rewitalizacji. Tym razem wykonawca zabrał się za przebudowę schodów od strony ronda Kosynierów Gdyńskich.

Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedna z inwestycji, która w ostatnim czasie była najbardziej krytykowana przez mieszkańców Gorzowa. Inwestycja warta 5 mln 999 tys. zł miała się zakończyć pierwotnie pod koniec września 2021 roku, jednak tak się nie stało i prace zakończyły się dopiero w lutym 2022 – był to szósty termin.

Mieszkańcy wskazali szereg fuszerek i niedociągnięć w zrewitalizowanym parku m.in. schodzącą farbę z pergoli i złe skręcenie jej elementów, stojącą wodę na schodach czy żwirek na parkowych alejkach, który utrudnia poruszanie się. W kwietniu wykonawca rozpoczął pierwszą naprawę usterek i na początek zajął się naprawą pergoli.

Teraz wykonawca zabrał się za schody od strony ronda Kosynierów Gdyńskich. - Teren został ogrodzony i wykonawca przystąpił do poprawek, które zostały zgłoszone podczas odbiorów technicznych. Ma 10 tygodni na przebudowę schodów - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że firma zajmująca się pracami będzie musiała zająć się odpływem, tak aby woda nie stała na stopniach oraz przeniesieniem dwóch ławeczek, które znajdują się najbliżej poręczy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Schody w parku Róż do poprawki

1/5 Schody w parku Róż do poprawki

2/5 Schody w parku Róż do poprawki

2/5 Schody w parku Róż do poprawki

3/5 Schody w parku Róż do poprawki

3/5 Schody w parku Róż do poprawki

4/5 Schody w parku Róż do poprawki

4/5 Schody w parku Róż do poprawki

5/5 Schody w parku Róż do poprawki

5/5 Schody w parku Róż do poprawki

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości