• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Kochasz psy i chcesz pomagać? Zostań wolontariuszem „Azorków”

18 maja 2022, 17:36
fot. facebook.com/azyl.schronisko.azorki/
Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”, które zarządza schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Gorzowie szuka właśnie wolontariuszy. Aby móc zostać wolontariuszem, trzeba mieć ukończone 18 lat, a do tego być odpowiedzialnym, kochać zwierzęta i być gotowym na szereg wyzwań i obowiązków. Jest 5 wolnych miejsc.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Azorki” mieści się przy ul. Fabrycznej 97 w Gorzowie. Od kilku lat schroniskiem zarządza Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”, które właśnie ogłosiło nabór na wolontariuszy. Zarządca schroniska podkreśla, aby nie mylić wolontariatu z wirtualnym opiekunem.

Poszukiwanych jest 5 wolontariuszy. - Zanim zgłosisz się na wolontariat zastanów się, czy masz odpowiednią ilość wolnego czasu, aby być w stanie pomagać w miarę regularnie. Jeśli nie, pamiętaj, że pomagać można również na inne sposoby, m.in. udostępniając nasze posty czy zostając wirtualnym opiekunem – podkreśla Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”.

Wolontariuszem mogą zostać osoby, które mają ukończone 18 lat, a do tego są odpowiedzialne i kochają zwierzęta oraz samodzielne i zaangażowane. A do tego mają pełno zapału i pomysłu. Mile widziane również doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Dodatkowe atuty, które będą brane przy weryfikacji kandydatur to kursy związane z pracą ze zwierzętami, umiejętność robienia zdjęć oraz umiejętność korzystania z programów graficznych do tworzenie ulotek, plakatów.

Na czym będzie polegała praca wolontariusza? To przede wszystkim opieka i spacery z psami oraz socjalizowanie psów i praca z nimi. Ponadto do zadań wolontariusza będzie należała wszelka pomoc w schronisku, pomoc w organizowaniu eventów schroniskowych, aktywne poszukiwanie domów, pisanie postów oraz robienie zdjęć psom, udział w schroniskowych akcjach promocyjnych/poszukiwawczych, a także robienie wizyt przed/poadopcyjnych.

Jeśli ktoś chciałby zostać wolontariuszem w gorzowskim schronisku, powinien napisać maila na adres azylstowarzyszenie@gmail.com o treści: „Proszę o przesłanie formularza zgłoszeniowego na wolontariat”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości