• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pożar lasu pod Gorzowem. W akcji samoloty gaśnicze

3 maja 2022, 15:37
fot. czytelniczka Małgorzata
We wtorkowe popołudnie doszło do pożaru lasu nad jeziorem Gołębim w Kłodawie koło Gorzowa. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej oraz samoloty gaśnicze. Spaleniu uległa ściółka w lesie. Sytuacja jest opanowana, trwa dogaszanie.

We wtorek 3 maja o godz. 14.02 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Kłodawa. Na miejsce zostały wysłane cztery zastępy straży pożarnej. - Pali się las obok jeziora Gołębiego w Kłodawie - napisała do redakcji portalu gorzowianin.com czytelniczka Małgorzata.

Kiedy pierwsze zastępy straży pożarnej dotarły na miejsce, okazało się, że pali się ściółka w lesie. Do akcji gaśniczej zostały zadysponowane również samoloty gaśnicze z Lasów Państwowych. - Obecnie sytuacja została opanowana, trwa dogaszanie – mówi dyżurny WSKR.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości