• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Nabór do żłobków w Gorzowie. Rodzicu, to musisz wiedzieć o rekrutacji

14 kwietnia 2023, 11:00
fot. archiwum Urzędu Miasta Gorzowa
W poniedziałek 17 kwietnia rozpocznie się nabór do żłobków miejskich na terenie Gorzowa. Rekrutacja odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Natomiast kartę przyjęcia dziecka do żłobka należy wypełnić oraz dostarczyć do wybranego żłobka do 2 maja.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

W Gorzowie funkcjonują cztery placówki: Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Wróblewskiego 50, Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Obotryckiej 1, Żłobek Miejski nr 3 przy ul. Słonecznej 10 oraz Żłobek Miejski nr 4 przy ul. Maczka 23. Do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat, które mieszkają na terenie Gorzowa. W żłobkach miejskich nie obowiązuje rejonizacja.

Nabór do żłobków w Gorzowie 2023. To trzeba wiedzieć o rekrutacji

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Nabór do żłobków rusza w poniedziałek 17 kwietnia i potrwa do wtorku 2 maja. W czterech placówkach przygotowano łącznie prawie 260 miejsc. Rekrutacja odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. W tym samym czasie należy oddać wersję papierową karty zgłoszenia dziecka, wraz z dokumentami potwierdzającymi daną sytuację rodzinną.

Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia go do placówki nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w żłobku, zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

Przyjęcie dziecka do placówki odbywać się będzie według liczby uzyskanych punktów rekrutacyjnych do danej grupy wiekowej, zgodnie z liczbą wolnych miejsc, którymi dysponuje żłobek w danym roku szkolnym.

Harmonogram rekrutacji do żłobków w Gorzowie

- od 17 kwietnia do 2 maja 2022 - elektroniczne składanie kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/ opiekunów prawnych. Jednocześnie należy złożyć papierową wersję karty zgłoszenia dziecka do żłobka wraz z dokumentami potwierdzającymi sytuację rodzinną

- do 15 maja 2022 - komisja zweryfikuje karty zgłoszeń i wymagane dokumenty,

- od 16 do 20 maja 2022 - wywieszenie w żłobku list dzieci przyjętych na nowy rok szkolny, nieprzyjętych oraz odrzuconych z przyczyn formalnych.

- od 21 do 31 maja 2022 - odbędą się zebrania rodziców, na których obecność jest obowiązkowa.

- do 31 maja 2021 - zawieranie umów z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci przyjętych do żłobka określających szczegółowe zasady korzystania ze żłobka. Niepodpisanie umowy w terminie oznacza rezygnację i skreślenie z listy dzieci przyjętych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości