• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Droga Krzyżowa w Gorzowie. Będą utrudnienia w ruchu

6 kwietnia 2023, 10:00
fot. Kamil Lewera, Radio Plus Gorzów
W Wielki Piątek 7 kwietnia ulicami miasta przejdzie procesja Drogi Krzyżowej. W związku z uroczystościami, które będą odbywały się w centrum Gorzowa, kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Uroczystości związane z procesją Drogi Krzyżowej będą odbywały się w Wielki Piątek w różnych częściach Gorzowa. Jednak największa procesja odbędzie się w centrum Gorzowa. Droga Krzyżowa wyruszy w piątek 7 kwietnia o godz. 20 z gorzowskiej katedry.

Droga krzyżowa w centrum Gorzowa

W tym roku trasa procesji jest zupełnie inna, niż w latach ubiegłych. W piątkowy wieczór uczestnicy procesji przejdą od katedry na deptak przy ul. Sikorskiego, a następnie skręcą w lewo w ul. Hawelańską. Dalej będą szli ul. Jagiełły, Dąbrowskiego, 30 stycznia, Drzymały na plac przy amfiteatrze w parku Siemiradzkiego, gdzie około godz. 21.30 nastąpi zakończenie procesji.

W trakcie przemarszu nastąpi czasowe wstrzymanie ruchu na ulicach przez które będzie przechodzić procesja oraz przyległych skrzyżowaniach – policjanci będą kierowali ruchem. Dlatego też kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w centrum i o ile to możliwe, wybieranie w godzinach wieczornych tras alternatywnych.

Utrudnienia będą dotyczyć również funkcjonowania komunikacji miejskiej. - W piątek 7 kwietnia w godz. 20-21.30 w związku z przemarszem uczestników drogi krzyżowej mogą wystąpić zakłócenia w punktualnej realizacji rozkładów jazdy linii tramwajowych i autobusowych których trasy pokrywają się z trasą drogi krzyżowej. Dotyczy to linii tramwajowych kursujących w rejonie katedry oraz linii autobusowych kursujących ulicą Jagiełły.– informuje Miejski Zakład Komunikacji.

Pozostałe drogi krzyżowe w Gorzowie

A jak z organizacją dróg krzyżowych w innych częściach miasta? Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski, czyli kościół przy ul. Pluty na gorzowskim Górczynie organizuje Drogę Krzyżową o godz. 15. Z kolei na Zawarciu parafia Św. Józefa organizuje Drogę Krzyżową w piątkowy wieczór po ceremoniach Wielkiego Piątku. Procesja przejdzie ul. Bracką, Sielską, Kwiatową, Śląską i Bracką.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości