• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wjechał volkswagenem pod prąd. Kierowca miał aż trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów

30 marca 2022, 11:16
fot. Marcin Kluwak
Policjanci z Gorzowa ukarali mandatami już kilkunastu kierowców za jazdę „pod prąd” ul. Chodkiewicza, która obecnie jest drogą jednokierunkową. We wtorek policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który również wjechał „pod prąd”. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec Gorzowa ma aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Od środy 23 marca trwają prace na skrzyżowaniu  ul. Mieszka I, Roosevelta, Kazimierza Wielkiego i Al. ks. Andrzejewskiego. W związku z tym zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na samym skrzyżowaniu, natomiast ul. Chodkiewicza stała się drogą jednokierunkową - kierowcy mogą się nią poruszać wyłącznie od strony ul. Kazimierza Wielkiego do ul. Wyszyńskiego. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Drogowy kocioł na Roosevelta. Jak jeździć?".

Jednak niektórzy kierowcy nic sobie nie robią ze zmian w organizacji ruchu oraz ustawionych znaków i dalej jeżdżą na pamięć. Tak jest w przypadku kierowców, którzy wjeżdżają od strony ul. Wyszyńskiego „pod prąd” w jednokierunkową ul. Chodkiewicza. Do tej pory gorzowscy policjanci ukarali mandatami kilkunastu kierowców za jazdę „pod prąd”.

Natomiast we wtorek 29 marca policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który złamał zakaz wjazdu. Okazało się, że 28-letni kierowca volkswagena, w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę, ponieważ ma aż trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

- Mandat to nie jedyny problem 28-latka kierującego volkswagenem. Mężczyzna ma także trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, wydane przez sądy w Inowrocławiu, Bydgoszczy i Wrocławiu. Mieszkańca Gorzowa czekają kolejne kłopoty. Za złamanie sądowego zakazu prowdzenia pojazdów usłyszy zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości