Wiadomości

Uważajcie na oszustów! Zapraszają na otwarcie sklepu RTV do… hotelu

26 marca 2022, 15:08
zdjęcie poglądowe
Miejski rzecznik praw konsumentów po raz kolejny ostrzega przed oszustami. Tym razem mieszkańcy Gorzowa są zapraszani na otwarcie sklepu ze sprzętem elektronicznym, które ma odbyć się w… hotelu. Tomasz Gierczak podkreśla, że każda osoba, która otrzymała zaproszenie, pod żadnym pozorem nie powinna brać udziału w spotkaniu, inaczej może stracić pieniądze.

W ostatnich dniach do mieszkańców Gorzowa oraz okolicznych miejscowości dzwonią osoby, które zapraszają na otwarcie sklepu ze sprzętem RTV. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że otwarcie sklepu ma się odbyć w… hotelu. 

- Przestrzegam przed udziałem w spotkaniu, które ma się odbyć w niedzielę 27 marca w jednym z gorzowskich hoteli. Mieszkańcy Gorzowa zapraszani są na otwarcie sklepu ze sprzętem RTV. Każdy klient ma otrzymać bezpłatnie 10-calowy tablet. W związku z epidemia COVID otwarcie sklepu odbędzie się w... hotelu (!). Rzeczywistym celem spotkania jest jednak sprzedaż drogich produktów i usług. Po podobnych spotkaniach zgłaszały się do naszego biura poszkodowane osoby na wielotysięczne kwoty - podkreśla Tomasz Gierczak, miejski rzecznik praw konsumentów w Gorzowie.

- Wczoraj dzwonili do mnie. Pogoniłam - przyznaje pani Małgorzata. - Właśnie dzwonili do mnie. Nie jestem z Gorzowa, więc myślę, że dotyczy to większego rejonu. Nie zdążył pan powiedzieć gdzie ten sklep się otwiera, bo usłyszał że ma sobie zabrać mój tablet - opowiada pani Agnieszka.

Dlatego, jeżeli dostałeś takie zaproszenie, nie korzystaj z niego. Ponadto Gierczak apeluje, aby sprawdzić czy ktoś z naszej rodziny lub znajomych nie dał się skusić i nie poszedł na to „otwarcie”. A jeżeli już zakupił towar na takim spotkaniu, powinien od razu zgłosić się do rzecznika konsumentów.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości