• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Brakuje miejsc parkingowych, kierowcy parkują gdzie się da

7 lutego 2022, 16:29
W centrum Gorzowa często trzeba polować na wolne miejsce postojowe i nawet kilka razy objechać daną ulicę, aby gdzieś zaparkować. Dlatego też kierowcy radzą sobie jak mogą i parkują na „dziko” na torowisku tramwajowym i ścieżce rowerowej przy ul. Chrobrego.

W Gorzowie brakuje miejsc parkingowych i to jest fakt doskonale znany. Deficyt parkingów jest zwłaszcza w centrum miasta, gdzie co jakiś czas wyłączane są kolejne miejsca parkingowe – czy to ze względu na remonty ulic czy też tworzenie ogródków gastronomicznych. Nie dość, że miejsc ubywa, to cena opłaty za parkowanie od 17 stycznia są wyższe.

Zapewne też dlatego, kiedy którym nie chce się krążyć po centrum i polować na wolne miejsce, postanowili zrobić sobie darmowy parking na fragmencie ul. Chrobrego od skrzyżowania ul. Sikorskiego do ul. Pocztowej. Wszystko przez to, że na tym fragmencie Chrobrego kierowcy mogą korzystać tylko z jednego pasa ruchu w stronę ul. Pocztowej, który jest wyznaczony plastikowymi zaporami. To efekt przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I.

Kierowcy parkują gdzie się da – równolegle na wyremontowanym torowisku wzdłuż przystanku tramwajowego oraz po skosie od strony ścieżki rowerowej. To nie są incydentalne przypadki, bo samochody stoją tam codziennie. W sobotę 5 lutego o godz. 12 w tym miejscu było zaparkowanych 20 samochodów, natomiast w poniedziałek 7 lutego przed godz. 15 aut było również blisko 20. Kiedy jedni kierowcy odjeżdżali, zaraz znaleźli się inni chętni, którzy parkowali w tym miejscu. A ten fragment drogi będzie wyłączony do maja 2022 roku – bo taki jest obecnie termin realizacji przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I.

Jednak to nie pierwsza tego typu sytuacja w tym miejscu. W 2020 roku, kiedy trwała przebudowa ul. Sikorskiego, kierowcy również parkowali na torowisku tramwajowym przy Chrobrego. Wówczas za parkowanie w tym miejscu wzięła się straż miejska, która wystawiała kierowcom mandaty. 

A jak jest obecnie? Czy kierowcy parkujący na torowisku i ścieżce rowerowej, która co prawda jest wyłączona z użytkowania, ale formalnie parkingiem nie jest – zostaną ukarani przez straż miejską? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Jednak z drugiej strony, ta sytuacja pokazuje, że w centrum miasta ewidentnie brakuje miejsc parkingowych, dlatego też kierowcy radzą sobie jak mogą. Nie bez powodu mieszkańcy Gorzowa wielokrotnie podkreślali, że przydałby się wielopoziomowy parking o którym jeszcze kilka lat temu mówiono. Jednak do tego raczej nie dojdzie, bo władze Gorzowa dążą obecnie do wyprowadzania ruchu z centrum miasta.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości