• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 80 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Alert RCB: Uwaga na silny wiatr

4 lutego 2022, 15:49
fot. archiwum
IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze, który osiągnie w porywach nawet do 100 km/h. Przed wichurą ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek 4 lutego ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Według prognoz wichura ma osiągać średnią prędkość od 30 do 40 km/h, natomiast w porywach może wiać do 100 km/h. Wiatr południowo-zachodni skręcający na zachodni.

Alert drugiego stopnia stopnia obowiązuje od godz. 23 w piątek 4 lutego do godz. 6 rano w sobotę 5 lutego. Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W niedzielne popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

 "Uwaga! Dziś w nocy i jutro (04/05.02) silny wiatr. Zostań w domu, jeśli możesz. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie zatrzymuj się pod drzewami"

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości