• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Gorzów: Wysyp wniosków o dodatek osłonowy

4 lutego 2022, 12:27
fot. archiwum
Do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wpłynęło już ponad 5,1 tys. wniosków o przyznanie dodatku osłonowego. Najwięcej formularzy zostało złożonych w ostatnim tygodniu stycznia, wraz z początkiem lutego sytuacja się ustabilizowała.

Od początku stycznia mieszkańcy w najtrudniejszej sytuacji finansowej mogli składać wnioski o dodatek osłonowy w ramach tarczy inflacyjnej. Mieszkańcy Gorzowa swoje wnioski mogą składać w dwóch oznakowanych miejscach w dziale dodatków mieszkaniowych Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Teatralnej 26. W połowie stycznia do urzędników wpłynęło 600 wniosków.

Okazało się, że najgorętszy okres był w ostatnim tygodniu stycznia, kiedy gorzowianie lawinowo składali wnioski. Wszystko przez to, że osoby, które do 31 stycznia złożyły wniosek, otrzymają pieniądze w dwóch transzach – pierwsza do 31 marca, druga do 2 grudnia 2022 roku. Natomiast jeżeli wniosek został złożony po 31 stycznia, wówczas świadczenie zostanie wypłacone jednorazowo, w terminie do 2 grudnia.

A jak wygląda sytuacja ze składaniem wniosków na początku lutego? Na ten moment mieszkańcy Gorzowa złożyli już 5150 wniosków o dodatek osłonowy. - Obecnie nie mamy już takiego tłoku. Na korytarzach jest już luźniej i na spokojnie radzimy sobie z przyjmowaniem wniosków. Wiele osób spieszyło się ze złożeniem dokumentów w ostatnim tygodniu stycznia, tak aby móc otrzymać pieniądze w dwóch transzach. Warto przypomnieć, że wnioski o dodatek osłonowy można składać aż do 31 października – mówi Beata Kulczycka, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.
Celem wprowadzenia dodatku osłonowego jest rekompensata dla obywateli za rosnące ceny energii, gazu i żywności. Przysługuje najuboższym gospodarstwom domowym, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym, a 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wysokości dopłat w ramach dodatku osłonowego uzależniona jest od dochodu. 400 zł otrzyma jednoosobowe gospodarstwo przy miesięcznym dochodzie nieprzekraczającym 2100 zł, 600 zł otrzyma 2-3 osobowe gospodarstwo, jeśli budżet nie przekracza 1500 zł miesięcznie na osobę, 850 zł otrzyma 4-5 osobowe gospodarstwo, którego miesięczny dochód nie przekracza 1500 zł na osobę, a 1 150 zł otrzyma gospodarstwo 6 i więcej osobowe, którego miesięczny dochód nie przekracza 1500 zł na osobę.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości