Wiadomości

Gorzów: Wysyp wniosków o dodatek osłonowy

4 lutego 2022, 12:27
fot. archiwum
Do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie wpłynęło już ponad 5,1 tys. wniosków o przyznanie dodatku osłonowego. Najwięcej formularzy zostało złożonych w ostatnim tygodniu stycznia, wraz z początkiem lutego sytuacja się ustabilizowała.

Od początku stycznia mieszkańcy w najtrudniejszej sytuacji finansowej mogli składać wnioski o dodatek osłonowy w ramach tarczy inflacyjnej. Mieszkańcy Gorzowa swoje wnioski mogą składać w dwóch oznakowanych miejscach w dziale dodatków mieszkaniowych Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Teatralnej 26. W połowie stycznia do urzędników wpłynęło 600 wniosków.

Okazało się, że najgorętszy okres był w ostatnim tygodniu stycznia, kiedy gorzowianie lawinowo składali wnioski. Wszystko przez to, że osoby, które do 31 stycznia złożyły wniosek, otrzymają pieniądze w dwóch transzach – pierwsza do 31 marca, druga do 2 grudnia 2022 roku. Natomiast jeżeli wniosek został złożony po 31 stycznia, wówczas świadczenie zostanie wypłacone jednorazowo, w terminie do 2 grudnia.

A jak wygląda sytuacja ze składaniem wniosków na początku lutego? Na ten moment mieszkańcy Gorzowa złożyli już 5150 wniosków o dodatek osłonowy. - Obecnie nie mamy już takiego tłoku. Na korytarzach jest już luźniej i na spokojnie radzimy sobie z przyjmowaniem wniosków. Wiele osób spieszyło się ze złożeniem dokumentów w ostatnim tygodniu stycznia, tak aby móc otrzymać pieniądze w dwóch transzach. Warto przypomnieć, że wnioski o dodatek osłonowy można składać aż do 31 października – mówi Beata Kulczycka, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.
Celem wprowadzenia dodatku osłonowego jest rekompensata dla obywateli za rosnące ceny energii, gazu i żywności. Przysługuje najuboższym gospodarstwom domowym, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym, a 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wysokości dopłat w ramach dodatku osłonowego uzależniona jest od dochodu. 400 zł otrzyma jednoosobowe gospodarstwo przy miesięcznym dochodzie nieprzekraczającym 2100 zł, 600 zł otrzyma 2-3 osobowe gospodarstwo, jeśli budżet nie przekracza 1500 zł miesięcznie na osobę, 850 zł otrzyma 4-5 osobowe gospodarstwo, którego miesięczny dochód nie przekracza 1500 zł na osobę, a 1 150 zł otrzyma gospodarstwo 6 i więcej osobowe, którego miesięczny dochód nie przekracza 1500 zł na osobę.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości