• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nad Gorzów nadciąga orkan "Malik"

29 stycznia 2022, 14:59
fot. archiwum
IMGW ostrzega przed orkanem „Malik”. Wiatr osiągnie w porywach nawet do 100 km/h. Przed wichurą ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

Nad Polskę nadciąga układ niżowy znad Skandynawii, a wraz z nim wichura o mocy orkanu, który otrzymał nazwę "Malik". W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę 29 stycznia ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. 

Według prognoz wichura o mocy orkanu ma osiągać średnią prędkość od 40 do 50 km/h, natomiast w porywach może wiać do 100 km/h. Jak informuje IMGW w drugiej części nocy i nad ranem wiatr może ociągnąć w porywach nawet 115 km/h. Miejscami mogą występować również burze. Alert drugiego stopnia stopnia obowiązuje od godz. 16 w sobotę 29 stycznia do godz. 17 w niedzielę 30 stycznia. 

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W niedzielne popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dzisiaj (29.01) i jutro (30.01) bardzo silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.”

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości