Wiadomości

Nad Gorzów nadciąga orkan "Malik"

29 stycznia 2022, 14:59
fot. archiwum
IMGW ostrzega przed orkanem „Malik”. Wiatr osiągnie w porywach nawet do 100 km/h. Przed wichurą ostrzega również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

Nad Polskę nadciąga układ niżowy znad Skandynawii, a wraz z nim wichura o mocy orkanu, który otrzymał nazwę "Malik". W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę 29 stycznia ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. 

Według prognoz wichura o mocy orkanu ma osiągać średnią prędkość od 40 do 50 km/h, natomiast w porywach może wiać do 100 km/h. Jak informuje IMGW w drugiej części nocy i nad ranem wiatr może ociągnąć w porywach nawet 115 km/h. Miejscami mogą występować również burze. Alert drugiego stopnia stopnia obowiązuje od godz. 16 w sobotę 29 stycznia do godz. 17 w niedzielę 30 stycznia. 

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W niedzielne popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dzisiaj (29.01) i jutro (30.01) bardzo silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy.”
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości