• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzowska pizzeria będzie sprawdzać certyfikaty covidowe

20 grudnia 2021, 10:52
fot. gorzowianin.com
Właściciele sieci pizzerii O.K. w Gorzowie postanowili wprowadzić sprawdzanie certyfikatów covidowych. Chcą w ten sposób zwiększyć frekwencję w lokalu, ponieważ osoby zaszczepione nie będą wliczać się w dopuszczalny limit klientów.

Od 15 grudnia na terenie całego kraju obowiązują nowe obostrzenia, które dotyczą m.in. zmniejszeniem limitu gości w restauracjach, barach i hotelach do 30%. Przekroczenie limitów jest możliwe tylko dla osób zaszczepionych, ale w momencie, kiedy przedsiębiorca wykaże, że weryfikuje certyfikaty covidowe.

Dlatego też coraz więcej restauracji i lokali gastronomicznych w kraju, aby móc zwiększyć frekwencję decyduje się na sprawdzanie tzw. paszportów covidowych. Jedne lokale wprowadziły weryfikację limitów na podstawie certyfikatu covidowego, a drugie na wpuszczanie gości tylko z paszportem covidowym, negatywnym testem lub aktualnym potwierdzeniem otrzymania statusu ozdrowieńca. Co istotne, pokazanie certyfikatu jest dobrowolne. Jeżeli ktoś nie będzie chciał pokazać swojego certyfikatu, wówczas zostanie wliczony w dopuszczalny limit lub w tym drugim przypadku - nie zostanie wpuszczony do restauracji. Na podjęcie takich kroków zdecydowali się właściciele lokali gastronomicznych m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu, Warszawie, Białymstoku, Gdańsku czy Gdyni.

Jak się okazało, również znana gorzowska sieć pizzerii O.K. zdecydowała się na sprawdzanie certyfikatów covidowych. Jednak w tym przypadku, osoby które pokażą dokument świadczący o szczepieniu, nie będą wliczane w limit. Jeżeli ktoś nie będzie chciał dobrowolnie przedstawić obsłudze certyfikatu lub nie jest osobą zaszczepioną zostanie wliczony w limit lokalu.

- W związku z aktualnymi obostrzeniami, by udostępnić jak najwięcej miejsca naszym gościom, weryfikujemy certyfikaty covidowe. Informujemy, że w naszym lokalu może przebywać 21 osób niezaszczepionych. Za utrudnienia przepraszamy - czytamy w ogłoszeniu, które wisi na drzwiach wejściowych do pizzerii O.K. przy ul. Warszawskiej.
Niewykluczone, że kolejne restauracje, bary i kawiarnie w Gorzowie zdecydują się na wprowadzenie takich rozwiązań u siebie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości