• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czekasz na paczkę? Uważaj na te wiadomości!

12 grudnia 2021, 15:51
Czytelnik portalu gorzowianin.com ostrzega o oszustwie na paczkę. Mieszkaniec Gorzowa otrzymał aż trzy wiadomości z fałszywi linkami na temat przesyłki. Sms-y dotyczą statusu zamówienia, odbiory towaru czy nawet zaginionej paczki.

Okres przedświąteczny to czas gorączkowych zakupów. Wiele osób rezygnuje z tradycyjnych zakupów w sklepie i wybiera zakupy w sieci. Niestety jest to idealna okazja dla oszustów, którzy chcą wykorzystać świąteczne zamieszanie i zabieganie niektórych osób i ukraść pieniądze z konta bankowego. 

W jaki sposób? Wysyłając do nas dziwne wiadomości tekstowe z informacją o przesyłce. Aż trzy takie sms-y dostał w niedzielę 12 grudnia nasz czytelnik Rafał. - Od rana zaczęło się wysyłanie wiadomości, zapewne nie tylko do mnie. Jest to oczywiście oszustwo i proszę ostrzec przed tym innych – napisał do redakcji portalu gorzowianin.com czytelnik Rafał.

Pierwszą wiadomość następującej treści nasz czytelnik dostał o godz. 10.23. „Witamy, z przykrością informujemy, że zgubiliśmy Państwa przesyłkę, proszę zgłosić roszczenie ubezpieczeniowe tutaj (w tym miejscu pojawił się fałszywy link z wirusem)”. Kolejna wiadomość o otrzymana o godz. 13.13 brzmiała następująco: „Twoja paczka znajduje się w punkcie odbioru, znajdź adres tutaj (w tym miejscu pojawił się fałszywy link z wirusem)”. Równocześnie przyszedł kolejny sms o tej samej treści, ale z innego numeru.

Wszystkie trzy wiadomości zawierały szkodliwe linki, które przekierowują użytkowników na strony, które nakłaniają do instalacji złośliwych aplikacji lub bezpośrednio na konto bankowe, do którego dostęp dostają jednocześnie oszuści.

Dlatego też apelujemy do naszych czytelników, aby byli czujni i uważali na fałszywe sms-y. A przede wszystkim nie klikali w linki!

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 Fałszywe sms-y. Oszustwo na paczkę

1/3 Fałszywe sms-y. Oszustwo na paczkę

2/3 Fałszywe sms-y. Oszustwo na paczkę

2/3 Fałszywe sms-y. Oszustwo na paczkę

3/3 Fałszywe sms-y. Oszustwo na paczkę

3/3 Fałszywe sms-y. Oszustwo na paczkę

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości