Wiadomości

Nie będzie miejskiego Sylwestra w Gorzowie

9 grudnia 2021, 10:18
fot. archiwum
Drugi rok z rzędu nie będzie miejskiej zabawy sylwestrowej. Władze Gorzowa zrezygnowały z „Sylwestra pod chmurką” oraz pokazu sztucznych ogni z powodu pandemii koronawirusa oraz limitem 100 osób mogącym wziąć udział w zgromadzeniach.

Przez ostatnie lata władze Gorzowa organizowały "Sylwestra pod chmurką", czyli miejskie powitanie Nowego Roku, któremu towarzyszyły koncerty i pokaz sztucznych ogni. Wyjątkiem był Sylwester 2019/2020 kiedy sztuczne ognie zostały zastąpione przez lasery.

Natomiast w ubiegłym roku władze Gorzowa odwołały organizację miejskiej zabawy sylwestrowej i pokaz sztucznych ogni. Jak tłumaczyli urzędnicy decyzja została podjęta ze względu na wprowadzone restrykcje w związku z pandemią koronawirusa (limitem 150 osób w zgromadzeniach) oraz wzrost zakażeń COVID-19.

Jeszcze pod koniec listopada władze Gorzowa wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji analizowały sytuacje i zastanawiały się czy w ogóle organizować takie wydarzenie jak Sylwester 2021/2022 o czym pisaliśmy w artykule „Co z miejskim Sylwestrem i pokazem fajerwerków w Gorzowie?”.

Niestety sytuacja covidowa w kraju się nie poprawiła, a rząd wprowadza od 15 grudnia dodatkowe obostrzenia, więc miasto zrezygnowało z organizacji imprezy. Według najnowszych wytycznych ministerstwa zdrowia, we wszystkich typach zgromadzeń może uczestniczyć maksymalnie 100 osób. To oznacza, że nie będzie wspólnej zabawy podczas koncertu na żywo, jak i pokazu sztucznych ogni.

- Fala pandemii, która utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie oraz ograniczenia, jakie są wprowadzane, zarówno w naszym kraju, jak i u naszych sąsiadów, powodują, że władze miasta nie chcą tworzyć dodatkowego ryzyka. Dlatego też miejski Sylwester nie będzie organizowany w tym roku – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Odbędzie się za to Jarmark Bożonarodzeniowy na Starym Rynku, który zaplanowano w dniach 16-19 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości