• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Mikołaje przypłyną do Gorzowa kajakami [film]

30 listopada 2021, 14:00
fot. archiwum
Jeżeli szukacie pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi w weekend, to można wybrać się w sobotę 4 grudnia nad rzekę Kłodawkę w Gorzowie. Jak się okazało, św. Mikołaj postanowił również w tym roku przypłynąć do Gorzowa kajakiem. Nie będzie to jeden Mikołaj, ale cały orszak. Z pewnością nie zabraknie słodyczy dla najmłodszych, będzie też okazja do zrobienia zdjęcia.

- Tym razem św. Mikołaj przypłynie do nas kajakiem dwa dni wcześniej niż zwykle. Informacja o spływach kajakowych Kłodawką dotarła w ubiegłym roku aż pod koło podbiegunowe. Tak jak w roku 2020, również teraz św. Mikołaj zdecydował, że ostatnią część trasy na spotkanie z dziećmi z Gorzowa pokona kajakiem – zapowiada wydarzenie Ireneusz Kalitko ze Stowarzyszenia EuroJumelages.

Mikołajkowy spływ kajakami odbędzie się w sobotę 4 grudnia. Orszak Mikołajów pojawi się około godz. 12 w okolicach mostu przy ul. Chodkiewicza, natomiast w parku Róż koło rzeźby Nimfy Wodne około godz. 13. Są to godziny orientacyjne i mogą one ulec zmianie. 

- Serdecznie zapraszamy najmłodszych do głośnego powitania orszaku. Można będzie zrobić pamiątkowe zdjęcie – podkreśla Ireneusz Kalitko. W ubiegłym roku frekwencja dopisała i Mikołajów w kajakach powitała spora grupa gorzowian, w tym najmłodszych mieszkańców, co można obejrzeć w poniższym filmie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości