• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ten stadion to będzie perełka. Gorzów zorganizuje lekkoatletyczne mistrzostwa Polski [zdjęcia]

26 listopada 2021, 11:39
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Stadion lekkoatletyczny, który powstaje przy ul. Krasińskiego w Gorzowie będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w całym regionie. Stadion powinien być gotowy wiosną 2022 roku. Jak się okazało, Gorzów już teraz może pochwalić się tym, że w 2023 roku zostanie gospodarzem 99. edycji mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. To efekt rozmów gorzowskich środowisk sportowych, działaczy klubów lekkoatletycznych i władz miasta z zarządem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trwa budowa stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego w Gorzowie. Do tej pory została wybudowana bieżnia, która została pokryta pierwszą warstwą tartanu, natomiast na płycie boiska pojawiła się trawa. Tartanu nie ma jedynie w miejscu, gdzie firma Tamex Obiekty Sportowe buduje obecnie trybuny. Ponadto wykonawca prac w ostatnich dniach zamontował cztery jupitery, czyli ogromne słupy oświetleniowe. Według umowy, stadion powinien być gotowy do 18 marca 2022 roku.

Nie da się ukryć, że gorzowski stadion lekkoatletyczny będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w całym regionie. To będzie nasza gorzowska perełka, która będzie nie tylko służyła lokalnym sportowcom, ale stanie się również areną ogólnopolskich zawodów. 

Jak się okazało, Gorzów już teraz może pochwalić się tym, że w 2023 roku zostanie gospodarzem 99. edycji mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. To efekt rozmów gorzowskich środowisk sportowych, działaczy klubów lekkoatletycznych i władz miasta z zarządem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

– Gorzów od lat jest obecny na lekkoatletycznej mapie Polski. Miejscowe kluby wychowały wielu zdolnych zawodników, tutaj przygodę z poważną lekkoatletyką zaczynała m.in. mistrzyni olimpijska w sztafecie Natalia Kaczmarek. Gorzowskim lekkoatletom brakowało jednak godnego miejsca do treningu. Teraz miasto wzbogaca się o piękny, kameralny stadion, który będzie areną mistrzostw Polski. W sezonie 2023 zawody te będą kwalifikacją do mistrzostw świata w Budapeszcie, a nad Wartę przyjadą wszyscy najlepsi polscy lekkoatleci – mówi Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Dla naszego miasta będzie to debiut w roli gospodarza mistrzostw Polski seniorów. – Dziękuję za zaufanie jakim obdarzyły nas władze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2023 roku zadebiutujemy jako organizator mistrzostw Polski i to od razu tych najważniejszych. To oznacza, że do naszego miasta przyjadą najlepsi z najlepszych. Podczas tegorocznych igrzysk w Tokio lekkoatleci zdobyli aż 9 medali i tych medalistów z Tokio za niespełna dwa lata będziemy mogli gościć w Gorzowie. To duże wyzwanie logistyczne, organizacyjne. Czeka nas wiele miesięcy wytężonej pracy. Jestem jednak przekonany, że dzięki owocnej kooperacji z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, którą właśnie zaczynamy, impreza będzie dużym sukcesem – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Natomiast mistrzostwa Polski seniorów w 2022 roku odbędą się w Suwałkach.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

1/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

2/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

2/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

3/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

3/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

4/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

4/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

5/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

5/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

6/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

6/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

7/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

7/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

8/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

8/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

9/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

9/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

10/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

10/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

11/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

11/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

12/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

12/12 Stadion lekkoatletyczny w budowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości