Wiadomości

Fuszerka na Słonecznej. Firma poniesie konsekwencje za zalanie studzienek kanalizacyjnych asfaltem [film]

29 listopada 2021, 10:21
fot. archiwum
W ubiegłym tygodniu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie zajmowało się czyszczeniem studzienek kanalizacyjnych, które zostały zasypane gruzem i zalane asfaltem na remontowanej ul. Słonecznej. To sprawiło, że kanalizacja wybiła w piwnicach mieszkańców pobliskich bloków. Zgodnie z zapowiedzią, PWiK obciąży kosztami akcję firmę, która zajmuje się remontem ul. Słonecznej. Trwa liczenie kosztów, jednak PWiK wstępnie szacuje, że może to być kwota w granicach 5-10 tys. zł.

W środowy wieczór 24 listopada portal gorzowianin.com opisywał jako jedyny to, co wydarzyło się na remontowanej ul. Słonecznej. Budowlańcy, którzy zajmują się remontem drogi, zalali asfaltem studzienki kanalizacyjne, przez co kanalizacja wybiła w piwnicach mieszkańców pobliskich bloków. Na miejsce przyjechali pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, którzy skuli asfalt i zabrali się za czyszczenie studzienek.

- Jest to ewidentna wina wykonawcy przebudowy ul. Słonecznej, który odpowiada za tę fuszerkę. Studzienki zostały przykryte warstwą asfaltu, a w środku znajdował się gruz. Staramy się oczyścić studzienki, tak aby przestało wybijać w piwnicach mieszkańców – mówił nam jeden z pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie, który nadzorował prace przy oczyszczaniu studzienek kanalizacyjnych.

Już wtedy PWiK zapowiadało, że będzie analizowało całą sytuację i podejmie decyzję czy obciąży kosztami akcji wykonawcę przebudowy ul. Słonecznej. W poniedziałek 29 listopada już wiadomo, że PWiK na pewno wystawi fakturę firmie Maldrobud, która zajmuje się remontem ul. Słonecznej. 

- Trwa liczenie kosztów pracy, którą musieliśmy wykonać, aby udrożnić studzienki kanalizacyjne. Gotowy kosztorys będzie gotowy we wtorek lub najpóźniej w środę. Faktura obciążająca kosztami za naszą pracę zostanie przekazana firmie Maldrobud, która jest odpowiedzialna za tę sytuację. Szacujemy, że będzie to kwota w granicach 5-10 tys. zł - mówi Tomasz Surdacki, zastępca dyrektora ds. technicznych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.
Surdacki przyznaje, że tego typu rzeczy jak przykrycie warstwą asfaltu jakieś studzienki zdarzało się. Ostatni raz mieli taką sytuację w Kłodawie podczas remontu drogi gminnej. Jednak pierwszy raz spotkał się z tym, że studzienka została zasypana gruzem.

- Jest to niespotykana sytuacja, aby firma remontująca daną drogę zasypała studzienkę kanalizacyjną gruzem, a następnie wylała na nią warstwę asfaltu. Brak słów po prostu na to, co się stało. My oczywiście wszystkie studzienki kanalizacyjne udrożniliśmy, ale to była żmudna praca – podkreśla zastępca dyrektora ds. technicznych PWiK w Gorzowie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

1/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

2/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

2/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

3/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

3/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

4/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

4/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

5/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

5/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

6/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

6/6 Oczyszczanie studzienek kanalizacyjnych przy Słonecznej

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości