Wiadomości

Punkt szczepień przy Słowiańskiej zostaje zawieszony

30 lipca 2021, 09:25
fot. Shutterstock
Od poniedziałku 2 sierpnia zostanie zawieszona działalność powszechnego puntu szczepień przy ulicy Słowiańskiej w Gorzowie. Wszystko przez niską frekwencję. Do dyspozycji mieszkańców pozostaje jednak drugi miejski punkt przy ul. Fabrycznej.

Na wniosek lekarza prowadzącego punt szczepień przeciwko COVID 19 przy ulicy Słowiańskiej, prezydent Gorzowa Jacek Wójciki zdecydował o zawieszeniu jego działalności. Powodem jest zbyt mała liczba osób korzystających z usługi w tej lokalizacji. - Jeśli jednak pojawi się konieczność jego ponownego uruchomienia w związku ze zwiększeniem liczby osób chętnych do szczepień, jego działalność zostanie wznowiona - wyjaśnia Eugeniusz Kurzawski, sekretarz miasta Gorzowa.

Punkt szczepień przy ul. Słowiańskiej był jednym z dwóch powszechnych punktów szczepień uruchomionych w Gorzowie na początku maja. Drugi działa przy ul. Fabrycznej i tu pacjenci póki co są wciąż przyjmowani.

Punkt szczepień przy ul. Słowiańskiej, aby spełniał wymagania, obsługiwany był na dwóch stanowiskach. Pracowało tu w sumie kilkanaście osób. To pielęgniarki, lekarz dyżurny, pracownicy rejestracji. Został on profesjonalnie wyposażony (sieć komputerowa, przechowywanie szczepionek), z zachowaniem zasad dezynfekcji, utrzymania czystości oraz ochrony obiektu.

Jednak z uwagi na brak chętnych, jego dalsze funkcjonowanie nie jest zasadne. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości