Wiadomości

Przy Obrońców Pokoju będzie bezpieczniej. Powstanie wyniesione przejście dla pieszych

16 lipca 2021, 07:33
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji projektowej wyniesionego przejścia dla pieszych przy ul. Obrońców Pokoju. Wszystko po to, aby spowolnić ruch i poprawić bezpieczeństwo pieszych. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 20 lipca.

Mieszkańcy os. Manhattan narzekają na kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość i bardzo często urządzają sobie „rajdy” pod osiedlu. Dlatego też miasto szuka wykonawcy, który zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej inwestycją pod nazwą „Wykonanie elementów spowolnienia ruchu ul. Obrońców Pokoju”. 

Jak się okazuje, miasto chce wybudować wyniesione przejścia dla pieszych przy ul. Obrońców Pokoju – na wysokości sklepu Żabka, przed skrzyżowaniem z ul. Sendlerowej jadąc od strony ul. Szarych Szeregów. Wszystko po to, aby spowolnić ruch i poprawić bezpieczeństwo pieszych. 

Dlatego też szuka najpierw firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji proejtkowej. Miasto czeka na zgłoszenia firm do wtorku 20 lipca. Wykonawca będzie musiał zająć się wykonaniem projektu budowlanego, uzyska wymagane pozwolenia i opinie, będzie sprawować nadzór autorski podczas robót budowlanych i wykona projekt stałej organizacji ruchu.

Wykonawca będzie miał 35 dni na realizację zamówienia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości