• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Na os. Europejskim powstanie park handlowy Londyńska. Właśnie rozpoczęły się prace [zdjęcia]

12 lipca 2021, 12:40
Deweloper, który buduje bloki na os. Europejskim przystąpił do kolejnej inwestycji. Tym razem firma Budnex postanowiła wybudować park handlowy Londyńska, w którym znajdą się sklepy handlowo-usługowe. Budynek będzie gotowy w pierwszym półroczu 2022 roku.

Osiedle Europejskie to jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się osiedli w Gorzowie. Nowe bloki powstają tam dosłownie jak grzyby po deszczu. Jednak mieszkańcy narzekają na brak infrastruktury towarzyszącej takiej jak brak miejsc do spędzania wolnego czasu czy sklepów spożywczych. Na osiedlu funkcjonuje obecnie tylko jeden sklep Biedronka, który właśnie został zamknięty i będzie przebudowywany. Natomiast w najbliższym czasie na osiedlu ma otworzyć się sklep Dino.

Jednak mieszkańcy os. Europejskiego nie będą mogli niedługo narzekać na brak sklepów. W ostatnich dniach ruszyła budowa parku handlowego Londyńska, który powstanie tuż obok sklepu Agata Meble i Biedronki. Inwestorem jest deweloper, firma Budnex do którego należy teren. Miejsce w którym powstanie budynek został już ogrodzony, a teren wyrównany.

Jak przekonuje deweloper, park handlowy będzie bezpośrednim punktem zakupów pierwszego wyboru. Budynek będzie miał powierzchnię użytkową 1466 m.kw. i znajdują się w nim sklepy spożywcze oraz usługowe. W ramach inwestycji zostanie wybudowanych również 65 miejsc parkingowych.

- Zakończenie budowy pawilonu handlowo usługowego zaplanowaliśmy już niedługo, bo na pierwsze półrocze 2022 roku. W pawilonie znajdą się lokale usługowo-handlowe, konkretnych nazw firm nie możemy zdradzić, ale z pewnością będą to lokale nieuciążliwe dla osiedla, a pomocne w zrobieniu codziennych zakupów – podkreśla Monika Golec, dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Budnex.

W fotoreportażu znajdują się wizualizacje parku handlowego Londyńska, który byłą podstawą do wykonania projektu, więc docelowy pawilon handlowo-usługowy nie będzie wiele się różnił od wizualizacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości