Wiadomości

Po weekendzie rozpocznie się remont ul. Kombatantów

7 lipca 2021, 14:12
fot. archiwum
W czerwcu władze Gorzowa rozstrzygnęły przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów i podpisały umowę z wykonawcą. Natomiast w poniedziałek 12 lipca ruszą pierwsze prace przy remoncie drogi. To oznacza utrudnienia dla kierowców i zmianę trasy autobusów MZK.

Remont ul. Kombatantów został podzielony na dwa etapy. Pierwszy dotyczy odcinka o długości 468 metrów od wysokości galerii Feeria do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Rowerckiego. Natomiast drugi etap obejmie około 255 metrów ulicy do skrzyżowania ul. Kombatantów z ul. Szarych Szeregów, gdzie powstanie rondo.

Przetarg na przebudowę pierwszego odcinka ul. Kombatantów wygrała firma Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc, która złożyła najtańszą ofertę na kwotę 1 mln 11 tys. zł. Jeszcze w czerwcu miasto podpisało umowę z wykonawcą. Ten będzie miał dwa miesiące na realizację inwestycji od dnia podpisania umowy.  To oznacza, że  pierwszy fragment ul. Kombatantów powinien być gotowy pod koniec sierpnia 2021 roku.

Jak się okazuje, pierwsze prace przy przebudowie ul. Kombatantów ruszą w poniedziałek 12 lipca. Wówczas zamknięty zostanie fragment remontowanej drogi od galerii Feeria do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej i Grota-Rowerckiego. To oznacza utrudnienia dla kierowców oraz zmianę tras autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. 

Zmiany w kursowaniu autobusów MZK

Linie autobusowe nr 104, 114, 132 w kierunku śródmieścia od skrzyżowania ulic Gen. Bora-Komorowskiego, Szarych Szeregów i Kombatantów pojadą ulicami Szarych Szeregów (obowiązują przystanki: Hubala, Obrońców Pokoju), Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego – w okolicy Watrala) i od skrzyżowania z ulicą Kombatantów powrócą na stałe trasy.

Linie autobusowe nr 102, 107, 125 w kierunku śródmieścia na skrzyżowaniu ulic Szarych Szeregów i Okulickiego pojadą ulicą Gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego) i od skrzyżowania z ulicą Kombatantów powrócą na stałe trasy.

Zawieszone zostaną przystanki w kierunku śródmieścia: przy ulicy Kombatantów (Kombatantów, Armii Krajowej, Galeria Manhattan) dla wszystkich linii oraz przy ulicy Szarych Szeregów (Obrońców Pokoju) dla linii nr 102, 107, 125. W kierunku pętli Ustronie, Dekerta-Szpital, Działkowców trasy jazdy pozostają bez zmian.

Co zostanie zrobione w ramach przebudowy ul. Kombatantów?

Wykonawca będzie musiał zająć się sfrezowaniem istniejącego asfaltu i wykonania nowych warstw. A także wzmocnieniem jezdni siatką geosyntetyczną. W ramach prac przewiduje się również korektę istniejących zjazdów, regulację istniejących wlotów na skrzyżowaniach wraz z wymianą nawierzchni i wykonaniem chodników.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości