Wiadomości

Ulicami Gorzowa przejdzie procesja. Będą utrudnienia w ruchu

2 czerwca 2021, 10:44
fot. Anna Kluwak
W czwartek 3 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W związku z katolickim świętem, ulicami Gorzowa przejdzie procesja, która wyruszy ze Starego Rynku i zakończy się przy kościele przy ul. Warszawskiej. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Boże Ciało, a właściwie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest obchodzone 60 dni po Wielkanocy. Jest to jedno z najważniejszych świąt katolickich, w Polsce jest to dzień ustawowo wolny od pracy.  W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek 3 czerwca. Msza św. odbędzie się o godz. 10.30 na Starym Rynku, którą organizują parafie śródmiejskie pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Lityńskiego. Następnie po mszy, ulicami Gorzowa przejdzie procesja.

- Podczas procesji obowiązują ograniczenia związane z aktualną sytuacją epidemiczną. Wierni mają obowiązek zachowywania dystansu min. 1,5 m, a jeśli nie jest to możliwe powinni zasłaniać nos i usta maseczką. Podczas uroczystości religijnych na zewnątrz nie ma limitów wiernych. Nadal jednak należy się do nich stosować w kościołach – tłumaczy ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Procesja wyruszy tuż po mszy św. ze Starego Rynku, a wierni przejdą ul. Sikorskiego i Warszawską pod kościół Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Warszawskiej, gdzie będzie znajdował się czwarty ołtarz i uroczystość zostanie zakończona.

W związku z procesją, która przejedzie ul. Sikorskiego i Warszawską, kierowcy powinni liczyć się z czasowym wstrzymaniem ruchu i wybierać alternatywne trasy. Natomiast pasażerowie muszą liczyć się z zakłóceniem funkcjonowania komunikacji miejskiej, a zwłaszcza z opóźnieniami tramwajów linii nr 1.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości