Wiadomości

200 metrów Okólnej zostanie wyremontowane. A co z pozostałym odcinkiem drogi?

25 maja 2021, 11:41
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na przebudowę 200-metrowego odcinka ul. Okólnej. Jak się okazało, dwie firmy chcą zająć się remontem zniszczonej drogi, a ich oferty są wyższe o zaledwie kilkadziesiąt tysięcy złotych od założonego budżetu. To oznacza, że fragment ul. Okólnej zostanie wyremontowany jeszcze w tym roku.

Ulica Okólna to bez wątpienia jedna z najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Dlatego też wielu mieszkańców, którzy od lat walczyli o remont tej ulicy, ucieszyło się na wieść o tym, że jeszcze w tym roku miasto zamierza przebudować ul. Okólną. Jednak póki co, prace obejmą zaledwie 200-metrowy odcinek  od ul. Pomorskiej do ul. Teresy Marii Klimek.

Na przebudowę fragmentu ul. Okólnej miasto przeznaczyło 520 tys. zł. Władze Gorzowa otworzyły właśnie dwie oferty, które wpłynęły do przetargu. Najtańszą ofertę złożyła firma Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus z Gorzowa na kwotę 544 tys. 459,99 zł. To zaledwie o 24 tys. 459,99 zł więcej od założonego budżetu. Z kolei firma Infrakom Kościan z Kościana zaproponowała 593 tys. 255,75 zł. W tym przypadku oferta jest wyższa o 73 tys. 255,75 zł.

Teraz urzędnicy będą analizować złożone oferty pod względem formalnym. Jednak wszystko wskazuje na to, że przebudową ul. Okólnej zajmie się firma Prywatne Przedsiębiorstwo Usługowo-Drogowe Drogus, która złożyła najtańszą ofertę - oczywiście o ile spełni wymogi formalne. 

Wykonawca będzie musiał zająć się przebudową drogi, wraz z częściową wymianą istniejących krawężników, budową chodnika oraz częściowym odwodnieniem. Wykonawca będzie miał na przeprowadzenie prac 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. To oznacza, że fragment ul. Okólnej zostanie wyremontowany jeszcze w tym roku. 

A co z pozostałym odcinkiem ul. Okólnej aż do skrzyżowania z ul. Nową, który liczy 550 metrów? Właśnie dostaliśmy odpowiedź miasta w tej sprawie. - W tegorocznym budżecie miasta nie ma środków na przebudowę pozostałej części ulicy Okólnej. Dalsza przebudowa będzie rozważana w przyszłym roku. Istnieje też możliwość zgłoszenia zadania do budżetu obywatelskiego- komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/8 Dziurawa ul. Okólna

1/8 Dziurawa ul. Okólna

2/8 Dziurawa ul. Okólna

2/8 Dziurawa ul. Okólna

3/8 Dziurawa ul. Okólna

3/8 Dziurawa ul. Okólna

4/8 Dziurawa ul. Okólna

4/8 Dziurawa ul. Okólna

5/8 Dziurawa ul. Okólna

5/8 Dziurawa ul. Okólna

6/8 Dziurawa ul. Okólna

6/8 Dziurawa ul. Okólna

7/8 Dziurawa ul. Okólna

7/8 Dziurawa ul. Okólna

8/8 Dziurawa ul. Okólna

8/8 Dziurawa ul. Okólna

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości