Wiadomości

Pijany kierowca ciężarówki zatrzymany na S3 koło Gorzowa. Miał ponad 2,3 promila

27 maja 2021, 18:15
fot. Inspekcja Transportu Drogowego
W środowe popołudnie funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali kierowcę ciężarówki, która jechała trasą S3. Podczas kontroli okazało się, że kierowca jest pijany. Miał w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu. Mężczyzn tłumaczył, że dzień wcześniej świętował swoje urodziny, a przed trasą wypił piwo.

W środę 26 maja patrol Inspekcji Transportu Drogowego kontrolował samochody ciężarowe poruszające się drogą ekspresową S3 koło Gorzowa. Pojazdy ciężarowe zatrzymywane przez funkcjonariuszy były kierowane na MOP Marwice, gdzie następnie odbywała się kontrola.  Wśród zatrzymanych pojazdów, była ciężarówka należąca do polskiej firmy transportowej, którą przewożono stal z Krakowa do Szczecina. W trakcie kontroli drogowej inspektor wyczuł od kierowcy woń alkoholu. 

Na miejsce został wezwany patrol policji, który sprawdził trzeźwość kierowcy ciężarówki. Okazało się, że mężczyzna jest pijany i ma w swoim organizmie 2,3 promila alkoholu. Kierowca tłumaczył się, że dzień wcześniej obchodził swoje 58 urodziny. Ponadto twierdził, że wypił piwo przed tym, jak ruszył w trasę.

Nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec wobec 58-latka karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku do 10 lat.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości