• -1 10°/1°
  • Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Policyjny dron znów kontroluje kierowców na Piłsudskiego

20 maja 2021, 10:45, mk
foto: Damian Pyta
W czwartkowy poranek wysoko nad ulicą pojawił się policyjny dron. Funkcjonariusze z góry doskonale widzą, jakie przewinienia popełniają kierowcy.

To już kolejna tego typu kontrola w Gorzowie. Na wyposażeniu funkcjonariuszy policji są nie tylko wideorejestratory czy radary. Coraz częściej do walki z piratami drogowymi wysyłane są drony. Z góry doskonale widać, jakie przewinienia popełniają kierowcy. Policyjny dron na razie pojawia się nad dwupasmową ulicą Piłsudskiego, ale to nie oznacza, że nie pojawi się tez w innych miejscach.

- Dzięki posiadającej 30-krotny zoom, kamerze zamontowanej do drona, policjanci z powietrza mogą dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców jak i pieszych. Do obsługi urządzenia niezbędnych jest dwóch funkcjonariuszy. Jeden z nich odpowiada za sterowanie dronem, a drugi kamerą. Gdy ujawnią z powietrza przypadek łamania prawa drogowego, informują o tym najbliższy zmotoryzowany patrol, który ma możliwość szybkiego wyciągnięcia konsekwencji wobec sprawcy – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Podczas poprzednich działań prowadzonych na ulicy Piłsudskiego, policjanci zarejestrowali wykroczenia takie jak: niezatrzymanie się na zielonej strzałce i przejazd na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa czy wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

- Policjanci wystawili kilkanaście mandatów, jeżeli chodzi o wykroczenia popełnione przez kierowców. Urakany został został również jeden pieszy, który przeszedł na czerwonym świetle - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

1/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

2/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

2/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

3/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

3/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

4/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

4/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

5/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

5/5 Policyjny dron nad ulicą Piłsudskiego

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości