Wiadomości

Muzycy z Filharmonii Gorzowskiej ponownie ruszają z koncertami na osiedlach

17 maja 2021, 13:22
fot. archiwum
W sobotę i niedzielę na mieszkańców Gorzowa czeka prawdziwa muzyczna uczta. Muzycy Filharmonii Gorzowskiej ruszają z koncertami plenerowymi na gorzowskich osiedlach. Przez dwa dni muzycy zagrają w ośmiu lokalizacjach. Tym razem, plenerowe koncerty są elementem obchodów 10 urodzin Filharmonii Gorzowskiej.

W ubiegłym roku muzycy z Filharmonii Gorzowskiej ruszyli w małą trasę koncertową po gorzowskich osiedlach. Jak się okazało, mieszkańcy byli zachwyceni pomysłem plenerowych koncertów i tłumnie zbierali się w miejscach występów. Muzyki na żywo słuchały osoby w każdym wieku, od seniorów, aż do całych rodzin z małymi dziećmi.

Jak się okazało, Filharmonia Gorzowa postanowiła również w tym roku ruszyć z cyklem plenerowych koncertów na osiedlach. Pierwsze koncerty odbędą się już w sobotę 22 maja i niedzielę 23 maja. - Tym razem koncerty są elementem obchodów urodzin Filharmonii Gorzowskiej, która w tym tygodniu kończy 10 lat. Muzycy pojawią się w ośmiu miejscach, a jedno z nich zostanie wskazane przez samych mieszkańców w facebookowym plebiscycie. W tym roku zdecydowaliśmy się na mniejszą liczbę miejsc, ale dłuższe, bo około 20-minutowe występy artystów – opowiada Urszula Śliwińska, rzecznik prasowy Filharmonii Gorzowskiej.

W sobotę 22 maja występy muzyków rozpoczną się  o godzinie 15 na os. Europejskim, następnie artyści pojawią się przy Katedrze, na os. Piaski oraz w wybranym przez mieszkańców miejscu. W niedzielę 23 maja filharmonicy zagrają o godz. 15 przy galerii Nova Park, następnie na Kwadracie, na os. Staszica oraz w parku Górczyńskim.

- Zagramy łącznie w ośmiu miejscach, przy czym o tym gdzie wystąpimy w sobotni wieczór  o godz. 18 zdecydują sami gorzowianie. Przez cały wtorek 18 maja na naszym profilu na facebooku będzie można wskazywać swoje typy w komentarzach pod postem dotyczącym osiedlowych koncertów. Zwycięży lokalizacja z największym poparciem, oczywiście przy założeniu, że będzie techniczna możliwość pojawienia się w takim miejscu – tłumaczy Śliwińska.

Na gorzowian, którzy wybiorą się na plenerowe koncerty czeka muzyka folkowa, filmowa oraz przeboje muzyki rozrywkowej. Jeszcze przed weekendem na portalu gorzowianin.com pojawi się szczegółowy harmonogram koncertów.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości