• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Aż pięć firm chce wyremontować zniszczoną podstawówkę

18 lutego 2021, 09:33
fot. archiwum
Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na termomodernizację i remont zniszczonej Szkoły Podstawowej nr 1. Jak się okazało, swoje oferty złożyło aż pięć firm, z czego aż trzy poniżej budżetu zaplanowanego na inwestycję. Teraz urzędnicy będą analizowali dokumenty i rozstrzygną przetarg.

Temat Szkoły Podstawowej nr 1 Gorzowie był na portalu gorzowianin.com wielokrotnie poruszany. Rodzice uczniów z "jedynki" podkreślają, że placówka do której uczęszczają ich dzieci jest po prostu w tragicznym stanie, a szkoła nie widziała generalnego remontu od ponad 20 lat. Dlatego też dyrekcja placówki wspólnie z rodzicami walczyła od dłuższego czasu o środki na przeprowadzenie prac w szkole. Dlatego też informacja o tym, że miasto otrzymało dofinansowanie na remont podstawówki bardzo ucieszyła nie tylko dyrekcję, ale przede wszystkich rodziców uczniów. 

Władze Gorzowa właśnie otworzyły oferty, które wpłynęły do przetargu na „Termomodernizację i modernizację Szkoły Podstawowej nr 1”. Miasto zapisało w budżecie na ten cel 11 mln 454 tys. zł, z czego na ocieplenie budynku 5 mln 242 tys., a na remont budynku 6 mln 212 tys. zł. Jak się okazało, do przetargu zgłosiło się aż pięć firm. Najtańszą ofertę złożyła firma BLR z Gorzowa na kwotę 8 mln 839 tys. zł, czyli o 2 mln 615 tys. zł poniżej budżetu. 

Kolejną ofertę złożyło konsorcjum firm GP Inwest i Gobud z Gorzowa na kwotę 9 mln 793 tys. zł, firma Usługi Ogólnobudowlane PAK-BUD Zbigniew Pakuła z Gorzowa zaoferowała 11 mln 310 tys. zł, a konsorcjum firm Budo-Monaż z Gorzowa i Rajbud Development z Poznania zaproponowało 12 mln 840 tys. zł. Najdroższą ofertę przedstawiła firma UB Szałata z Poznania na kwotę 13 mln 560 tys. zł, czyli o 2 mln 106 tys. zł powyżej budżetu miasta.

Teraz urzędnicy będą analizowali złożone dokumenty. Wszystko wskazuje na to, że przetarg wygra firma BLR z Gorzowa która złożyła najtańszą ofertę. Wówczas wykonawca będzie miał czas do 15 listopada 2021 roku na przeprowadzenie wszystkich prac. 

Co zostanie zrobione?

W ramach inwestycji w „jedynce” zostanie przeprowadzona renowacja okien i stropów, wyremontowana zostanie część sal lekcyjnych, pokój dyrekcji oraz administracji. Prace przewidują również wzmocnienie fundamentów przez palowanie i podbicie, a także modernizację instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz wymianę pokrycia dachu.

Ponadto zostanie zagospodarowany teren przy szkole. Roboty polegać będą na montażu jednego zestawu sprawnościowego - placu zabaw (urządzenia sportowo – gimnastycznego, ścieżki sprawnościowej, zestawu typu ścieżka zdrowia) wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznych z piasku, a także na zamocowaniu sześciu stalowych stelaży, przeznaczonych pod wystawę o historii szkoły.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości