Będą zrywać asfalt na fragmencie ul. Kostrzyńskiej

26 kwietnia 2021, 13:49
fot. archiwum
We wtorek 27 kwietnia kierowcy jadący ul. Kostrzyńską muszą liczyć się ze zmianą organizacji ruchu i utrudnieniami. Wszystko przez to, że wykonawca inwestycji przystąpi do prac gwarancyjnych w ramach których wymieni asfalt na odcinku około 120 metrów w okolicach cerkwi. Utrudnienia potrwają do piątku 30 kwietnia.

Po kilku miesiącach od zakończonej przebudowy ul. Kostrzyńskiej, zaczęły się problemy z asfaltem w rejonie cerkwi, a mianowicie na nowej jezdni zaczęły tworzyć się dziury. Asfalt w tym miejscu został ułożony na jednym z wcześniejszych etapów inwestycji. Dlatego też miasto zobowiązało wykonawcę do naprawy gwarancyjnej. Wyremontowana Kostrzyńska ma 5-letnią gwarancję.

We wtorek 27 kwietnia firma Budimex S.A. przystąpi do naprawy dziurawej jezdni. To wiąże się ze zmianą w organizacji ruchu na przy ul. Kostrzyńskiej i Alei 11 Listopada. Wykonawca zajmie się wymianą warstwy ścieralnej na 120-metrowym odcinku północnej jezdni ul. Kostrzyńskiej (od przejścia dla pieszych na wysokości cerkwi w kierunku Wieprzyc). Utrudnienia potrwają do piątku 30 kwietnia.

Na czas prac planuje się wyłączenie z ruchu kołowego odcinka północnej jezdni Al. 11 Listopada od placu Słonecznego do cerkwi oraz zawężenie pasa ruchu ul. Kostrzyńskiej. Ruch w kierunku Wieprzyc przełożony zostanie na jezdnię południową, na której wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości do 40 km/h. 

- Dodatkowo w miejscu zmiany przekroju drogowego ruch na ul. Kostrzyńskiej odbywał się będzie wahadłowo i sterowany będzie sygnalizacją świetlną. Wjazd na jezdnię południową dla kierowców jadących od strony centrum zorganizowany zostanie na przejeździe przez torowisko za przystankiem „Os. Słoneczne”. Przejazd ten obecnie służy do zawracania dla kierowców jadących od Wieprzyc. Zamknięty zostanie wyjazd z ul. Plac Słoneczny na al. 11 Listopady. Mieszkańcy ulic Słoneczna i Plac Słoneczny skierowani zostaną na objazd do ul. Olimpijskiej – mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Zmianie ulegną trasy nocnych linii autobusowych, linii 401, T-2 oraz kursów zjazdowych, które w kierunku MZK od przejazdu za przystankiem Os. Słoneczne (przy Schronisku dla Bezdomnych Stowarzyszenia im. Brata Krystyna, dawnym Woroneżu) do cerkwi pojadą południową jezdnią al. 11 Listopada (przez najazd na wiadukt). Zawieszony zostanie przystanek Pl. Słoneczny w kierunku Wieprzyc.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->